КМДА Київська міська державна адміністрація


Шановні мешканці Дніпровського району, які перебувають на квартирному обліку!

Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація пропонує ознайомитись з інформацією для участі у реалізації державних житлових програм

Програма здешевлення вартості іпотечних кредитів

Соціальними ініціативами Президента України запроваджена програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі - Програма).

Для реалізації Програми постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. №343 (із змінами та доповненнями) затверджено відповідний Порядок, яким унормовано механізми відшкодування частини процентів за кредитами, формування переліку об’єктів, вимоги до позичальників, цінові параметри квартир та їх нормативна площа, тощо.

Даний порядок визначає механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об’єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) житла в об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2007 року.

Перелік об’єктів, в яких можливо придбати житло, (крім індивідуальних житлових будинків, замовниками будівництва яких є позичальники), визначається  за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій міжвідомчою комісією, утвореною відповідно до Порядку забезпечення громадян доступним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02. 2009 р. № 140. При цьому, остаточне рішення про надання позичальнику кредиту на будівництво (реконструкцію) чи придбання житла в об’єкті приймає банк відповідно до своїх внутрішніх правил.

До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:

- надання кредиту в гривнях;

- строк кредитування до 15 років з моменту укладання позичальником кредитного договору;

- процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16 процентів річних, держава компенсує 13 відсотків річних, громадянин сплачує тільки 3 відсотки річних;

- обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків суми кредиту (за бажанням позичальника розмір такого кредиту може бути збільшено або зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку);

- максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість;

- укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, на якого розраховується часткова компенсація процентів та який проживатиме разом з позичальником, позичальник може укладати договори поруки також з іншими поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором.

Позичальником є громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальника за таких умов:

- щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї, сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається;

- сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів.

 Нормативна площа житла  визначається виходячи  з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків  – не більш як 94 кв. метрів.  

Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:

7000 гривень за1 кв. метр- для м. Києва;

5000 гривень за1 кв. метр– для міст Київської області, обласних центрів та мм. Севастополя і Сімферополя;

4000 гривень за1 кв. метр– для інших населених пунктів.

Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується позичальником відповідно до умов договору про придбання житла за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.

До таких, що потребують поліпшення житлових умов, належать:

  1. громадяни, які на підставі статті 34 Житлового кодексу УРСР перебувають на квартирному обліку;
  2. громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем проживання.

Позичальник вносить на свій спеціальний поточний рахунок платіж, передбачений кредитним договором, за винятком суми часткової компенсації процентів.

З моменту отримання квартири в багатоквартирному житловому будинку, індивідуального житлового будинку у власність право на одержання житла вважається використаним, а громадян і члени його сім’ї, на яких розраховувалась часткова компенсація процентів, знімаються з обліку громадян, які потребують відповідно до законодавства поліпшення житлових умов.

   Документи, які необхідно подавати громадянину:

- копія паспорту (всіх дорослих членів сім’ї);

- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті) всіх дорослих членів сім’ї;

- довідка про склад сім’ї (форма-3), видану за місцем проживання;

- копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

- копія свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);

- довідки про доходи всіх членів сім’ї за останні 6 місяців ;

- довідка про перебування на квартирному обліку (за наявності).

Позичальник, що є замовником будівництва індивідуального житлового будинку, подає також копії документа, що посвідчує право на земельну ділянку, та відповідної проектно-кошторисної документації.

Інформація з практичних питань реалізації Програми розміщена на офіційному веб-сайтіwww.minregion.gov.ua Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) на форумі “Соціальна ініціатива Президента України: Доступне житло”.

Прийом громадян відбувається в Іпотечному центрі в м. Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 2-А, корп.3, каб. 403,телефон: (044) 249-36-93.

Години прийому: пн 12:00-17:00, вт.- чт. 9:00-17:00, п’ят. 9:00-15:00, обід 13:00-14:00

Консультації щодо умов та порядку укладання договору на придбання житла можна також отримати в Департаменті будівництва та житлового забезпечення Київської міськдержадміністрації за адресою вул. Володимирська, 42, каб. 222, тел. 279-58-84, відділі обліку і розподілу житлової площі Дніпровської районної в місті Києві державній адміністрації за адресою вул. Краківська, 20, тел. 292-23-89.

Контактні телефони банківських установ: АТ «Ощадбанк»-559-77-63, ПАТ «Укргазбанк»-291-12-40.

Київським бюджетникам компенсуватимуть перший внесок на придбання доступного житла 

Відповідно до рішення Київської міської ради від 20.09.2012 р. № 68/8352 «Про деякі заходи здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов у місті Києві» надається часткова компенсація вартості житла громадянам, які виявили бажання збудувати житло за державною програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов та є працівниками підприємств, установ та організацій комунальної власності територіальної громади міста Києва: педагогічним працівникам, медичним працівникам, працівникам служб соціального захисту, підприємств житлово-комунального господарства, закладів культури, комунального підприємства «Київпастранс», комунального об’єднання «Київзеленбуд», комунального підприємства «Київський метрополітен», комунального підприємства «Київміськсвітло», комунального підприємства «Плесо», комунальної корпорації «Київавтодор», а також публічного акціонерного товариства «Київхліб», підприємств Київської міської організації Українського товариства сліпих (УВП-1, УВП-2, УВП-3, УВП-4) та Київського дослідно-виробничого підприємства «Контакт» Українського товариства глухих.

Часткова компенсація вартості житла надається громадянам стосовно яких банківською установою прийнято рішення про надання кредиту, шляхом оплати частини обов’язкового власного внеску позичальника, розрахованого банківською установою, на рахунок громадянина, відкритий в банківській установі для отримання кредитних ресурсів та відповідно до договору, укладеного між Іпотечним центром в м. Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», банківською установою та громадянином.

Часткова компенсація вартості житла надається у розмірі:

50% власного внеску позичальника-для громадян, які перебувають на квартирному обліку не менше 3 років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 3 років, але не більше 10% вартості житла;

100% власного внеску позичальника-для громадян, які перебувають на квартирному обліку 5 і більше років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 10 років, але не більше 20% вартості житла.

         Згідно з орієнтовним розрахунком до цього рішення сума часткової компенсації складає:

1. Загальна площа квартири -40 кв. м

 Вартість 1 кв. м- 7000 грн.

 Загальна вартість квартири-280000 грн.

- для громадян, які перебувають на квартирному обліку не менше 3 років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 3 років, але не більше 10% вартості житла-28000 грн.;

- для громадян, які перебувають на квартирному обліку 5 і більше років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 10 років, але не більше 20% вартості житла-56000 грн.

2. Загальна площа квартири -58 кв. м

 Вартість 1 кв. м- 7000 грн.

 Загальна вартість квартири-406000 грн.

- для громадян, які перебувають на квартирному обліку не менше 3 років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 3 років, але не більше 10% вартості житла-40600 грн.;

- для громадян, які перебувають на квартирному обліку 5 і більше років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 10 років, але не більше 20% вартості житла-81200 грн.

3. Загальна площа квартири -76 кв. м

Вартість 1 кв. м- 7000 грн.

Загальна вартість квартири-532000 грн.

- для громадян, які перебувають на квартирному обліку не менше 3 років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 3 років, але не більше 10% вартості житла-53200 грн.;

- для громадян, які перебувають на квартирному обліку 5 і більше років і пропрацювали на підприємстві (установі, організації) не менше 10 років, але не більше 20% вартості житла-106400 грн.

     Для отримання часткової компенсації вартості житла відповідні громадяни подають до Департаменту будівництва та житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації наступні документи:

- заяву про надання часткової компенсації вартості житла;

- довідку про перебування на квартирному обліку;

- довідку з місця роботи;

    - копію договору часткової компенсації процентів позичальнику.

        За результатами реалізації цього рішення Київської міської ради у 2012 році буде розглянуто питання щодо розширення переліку категорій громадян, що перебувають на квартирному обліку і яким може бути надана часткова компенсація.

Для роз’яснень положень даного рішення, формування необхідних документів відповідним громадянам пропонуємо звертатись у відділ обліку і розподілу житлової площі райдержадміністрації, де функціонує постійно діючий консультативний центр (вул. Краківська, 20, IV поверх, кім. 403, тел. 292-23-89, 558-84-33).

 

Програма «Доступне житло»

На сьогоднішній день, одним із шляхів вирішення питання забезпечення громадян житлом також є участь в реалізації Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 р. №1249.

Механізм забезпечення громадян доступним житлом в рамках реалізації програми визначено в Порядку забезпечення громадян доступним житлом, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 р. №140 (із змінами і доповненнями).

Реалізація даної програми здійснюється шляхом надання одноразової безповоротної фінансової підтримки у розмірі 30 відсотків вартості нормативної площі доступного житла за рахунок державних коштів. Дана фінансова підтримка спрямовується виключно на інвестування у будівництво житлових будинків, допущених до участі у програмі. Житлові об’єкти допускаються до участі у програмі Міжвідомчою комісією Мінрегіону та мають відповідати низці показників.

Надання даної підтримки здійснюється виключно за умови участі громадян у будівництві житла власними коштами у розмірі не менше 70 відсотків від вартості такого будівництва.

Державна підтримка надається виходячи з нормативної площі житла, яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для розрахунку обсягу державної підтримки вартість 1 кв. метра загальної площі житла не повинна перевищувати граничної вартості 1 кв. метра житла, що визначається згідно з порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік для надання державної підтримки з метою будівництва (придбання) доступного житла, затвердженим відповідно до законодавства (для м. Києва -7 990 грн., для Київської області -6 435 грн.).

Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується громадянином за вартістю, визначеною у договорі про будівництво. У разі, коли визначена забудовником вартість 1 кв. метра загальної площі житла перевищує граничну вартість 1 кв. метра житла, громадянин, який виявив бажання придбати таке житло, сплачує різницю вартості за власний рахунок.

Державна підтримка надається громадянам лише один раз. Право на державну підтримку вважається використаним з моменту надходження такої підтримки на поточний рахунок громадянина.

Надання даної підтримки супроводжується обов'язковою одноразовою комісією (винагорода виконавця програми) у розмірі 0,7% від вартості будівництва житла.

Банки–партнери, які надають кредитні кошти громадянам, які виявили бажання приймати участь у реалізації програми доступного житла: АТ «Ощадний банк», ПАТ «Укрсоцбанк», АТ «Сбербанк Россії», АТ «Кредобанк», ПАТ « Укргазбанк».

Прийом громадян відбувається в Іпотечному центрі в м. Києві та Київській області Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 2-А, корп. 3, телефон: (044) 249-36-93.

Перелік документів, які додаються до заяви громадянина про надання державної підтримки:

1. Довідка про перебування на квартирному обліку, видана відділом обліку і розподілу житлової площі райдержадміністрації;

2. Довідка про склад сім’ї (форма № 3);

3. Копії паспортів дорослих членів сім’ї;

4. Копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;

5. Копія свідоцтва про шлюб (у разі його укладання);

6. Копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

7. Довідки з місця роботи про займану посаду із зазначенням терміну роботи на посаді–для працюючих членів сім’ї;

8. Документи, що підтверджують грошові доходи громадянина та членів його сім’ї із зазначенням їх розміру за останні 6 місяців (довідка з місця роботи щодо розміру доходу, довідка територіального органу Пенсійного фонду України про розмір пенсійних виплат, тощо);

9. Довідка про право брати участь в програмі «Доступне житло», видана відділом обліку і розподілу житлової площі райдержадміністрації.

Консультації щодо реалізації програми «Доступне житло» можна також отримати у відділі обліку і розподілу житлової площі Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: вул. Краківська, 20, (кім. 401, 403) тел. 292-23-89.

Детальну інформацію про програми здешевлення вартості іпотечних кредитів, "Доступне житло" можна дізнатись з сайту http://www.molod-kredit.gov.ua/



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.