Головна  →  Повідомлення  →  Управління житлово-комунального господарства та будівництва (повідомл.)  →  Інформація щодо підвищення тарифвв на комунальні послуги та проведення періодичної повірки засобів обліку води

З метою інфрмування мешканців Дніпровського району та в зв’язку з набуттям чинності з 26.04.2014 Закону України №1198-18 «Про внесення змін до деяких Законів України» (щодо удосконалення розрахунків за енергоносії), 19.06.2014  Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією проведено нараду з питань змін у відносинах між житловими організаціями та ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», ТОВ «Євро-Реконструкція». На нараду були запрошені всі голови правлінь житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, керівники підприємств та організацій, на якій представники ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» та ТОВ «Євро-Реконструкції» надали роз’яснення на всі питання, пов’язані із змінами з визначенням виконавця послуг. Також на зустріч був запрошений представник організації, яка виконує роботи по  повірці приладів обліку води.

Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 18.06.2014 №756 та №757 підвищені тарифи на комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню ПАТ «КИЇВЕНЕРГО», ТОВ «Євро-реконструкція» як виконавцями цих послуг, а також тарифи на послуги з централізованого водопостачання і водовідведення для всіх категорій споживачів, в тому числі населення, що надаються  ПАТ «АК «Київводоканал».

При цьому, тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення застосовуються вищевказаними суб’єктами господарювання при розрахунках з населенням з 1 липня 2014 року. Тобто, платежі населення за ці послуги, що споживатимуться починаючи з липня 2014 року включно повинні формуватися з урахуванням зазначених тарифів.

Після набрання чинності Закону України від 10.04.2014 №1198-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії» та введення в дію з 1 липня та з 1 серпня 2014року відповідних тарифів формування платежів населення за комунальні послуги повинні здійснювати виконавці цих послуг тепло-, водопостачальні підприємства (ПАТ«КИЇВЕНЕРГО», ТОВ «Євро-реконструкція», ПАТ «АК «Київводоканал») або від імені цих тепло-, водопостачальних підприємств субпідрядні організації на підставі укладених договорів.

Згідно ст.27, 29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» договір на надання послуг з централізованого постачання гарячої води у багатоквартирному будинку укладається між власником квартири, орендарем чи квартиронаймачем та виконавцем цієї послуги.

Щодо проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку води повідомляємо наступне.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.

Статтею 28 Закону встановлено, що підприємства, організації та фізичні особи зобов’язані своєчасно (з урахуванням міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку. Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-,газо- і водопостачання.

 Згідно з пунктом 24 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 01.06.2011 №869, витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, визначаються відповідно до укладених договорів між виконавцем та субпідрядником, який виконує зазначені послуги, з розрахунку на один квартирний засіб обліку води та теплової енергії. Плата за вказані роботи повинна нараховуватись щомісяця споживачеві у складі послуг з утримання будинків залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку води та теплової енергії до загальної вартості послуг з утримання будинків.

Одночасно слід зауважити, що постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.11.2011 №2-а-12409/11/2670 визнано незаконним та не чинним частину п.24 Порядку стосовно витрат з проведення періодичної повірки. В зв’язку з цим, в деякі розпорядження Київської міської державної адміністрації внесені зміни, якими вилучено вартість повірки.

 Разом з тим, постановою Вищого адміністративного суду України від 07.02.2013 №К-9991/2941/12, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.11.2011 та  ухвалу Київського апеляційного суду від 10.04.2012 в частині задоволення позовних вимог скасовано та ухвалено в цій частині  нове рішення, яким поновлено чинність п. 24 Порядку.

 Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 №630, визначено, що періодична повірка, обслуговування та ремонт ( у тому числі  демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводиться за рахунок виконавця послуг. До 01.07.2014 в м. Києві виконавцем житлово-комунальних послуг в м. Києві були житлово-експлуатаційні організації.

В той же час відповідно до роз’яснень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, питання періодичної повірки, обслуговування та ремонт ( у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) засобів обліку води, що є власністю фізичних осіб, має вирішуватися з урахуванням вимог Цивільного кодексу України, а саме власник зобов’язаний утримувати майно, що йому належить.(статті Цивільного кодексу України 317;319;322).

Зважаючи на викладене, в місті  Києві плата за повірку квартирних приладів обліку води не нараховувалася щомісяця споживачеві у складі послуг з утримання будинків, споживачі не вносили плату за повірку квартирних приладів, а у житлових організацій відсутні кошти на здійснення таких робіт.

Одночасно інформуємо, що на сьогоднішній день Київською міською владою вжиті  заходи  щодо подовження строків повірки квартирних приладів обліку води до 01.01.2015року. 

Бланк договору

Версiя для друку

 

 Повідомлення про корупцію