Головна  →  Про район  →  Культура та туризм  →  Парки культури та відпочинку

Заклади відпочинку

phoca_thumb_l_venecyanskiy_mostГідропарк у Києві - одне з найулюбленіших місць літнього відпочинку городян і гостей міста. У холодну пору року парк ніби засинає, щоб до початку літнього сезону порадувати відпочиваючих чистими і доглянутими пляжами, нічними клубами, дискотеками і багатим вибором розваг на будь-який смак. Київський Гідропарк займає 365 га землі, він розташований на Венеціанському і Долобецькому островах, між Дніпром і Русанівською протокою. Між собою ці острови пов'язані 144-метровим Венеціанським мостом, побудованим у 1966 році. З правим берегом Дніпра острови з'єднані мостом Метро, а з лівим - Русанівським мостом. Через парк проходить Святошинсько-Броварська лінія київського метрополітену.

phoca_thumb_l_mm1Гідропарк розташовано на місці колишньої передмостової слобідки, яку було знищено в 1943 році під час окупації Києва. Всього лише за три роки, з 1965 по 1968, тут розбито парк, архітекторами проекту виступили В.Л. Суворов і І.П. Шпара. Першочерговою функцією парку, яка до цього дня залишається профілюючою, є надання послуг для організації дозвілля городян і гостей Києва. Парк являє собою водно-розважальний комплекс із різноманітними атракціонами, як водними, так і наземними, човновими станціями та ресторанами. Статистичні дані свідчать про те, що за літній період у київському Гідропарку можуть відпочити понад 75 тисяч людей, і це далеко не межа.

phoca_thumb_l_min1Центральною визначною пам'яткою Гідропарку є парк Київ у мініатюрі, розташований на його території. Ідея створення подібного парку зародилася ще в 2000 році, але у зв'язку з бюрократичною тяганиною роботу було закінчено тільки через шість років. Урочисте відкриття парку Київ в мініатюрі відбулося 23 червня 2006 року. До уваги глядачів пропонується міні-місто, виконане в масштабі 1:33. Тут є свої Хрещатик і Майдан Незалежності, свій Дніпро, який перетинають чотири мости: Московський, Пішохідний, Метро та Південний. У міні-парках Києва можна розгледіти пам'ятники і монументи відомим особистостям, тут є аеропорт, на злітній смузі якого приземлилися п'ять літаків із різних країн. Перед тим, як виготовити макети, співробітники музею провели кропітку роботу, створюючи фотографічний опис будівель-оригіналів. У парку планується відкрити подібні Києву макети Львова, Одеси та інших міст України.

phoca_thumb_l_g10Розваг у київському Гідропарку предостатньо. Одним з найулюбленіших видів дозвілля і дорослих, і дітей є картинг. Трасу, розташовану в Гідропарку, рекомендують картингістам-початківцям. Вона швидкісна, з нескладними поворотами і на 90% закрита деревами. Її довжина - 350 м, ширина 6-8 м. Гідропарк пропонує всі умови для відпочинку просунутим клабберам, адже на його території зосереджена велика кількість нічних клубів, барів і ресторанів. Ультрамодним клубом вважається UAM Beach Club. Вдень працює так званий open-air клуб, де можна замовити оригінальні коктейлі, пограти в рухливі ігри або просто поніжитися на пляжі. Клуб має власну ділянку пляжу. Тут проходять змагання з пляжного волейболу в Києві, тренується українська олімпійська збірна з пляжного волейболу. До послуг гостей 2 танцпола (один на 2,5 тисячі гостей, другий на 700). Не менш популярними серед відпочиваючих є нічні клуби Fosters Beach, Гідро Zona, R'n'B beach cafe, Біренна та багато інших.

У Гідропарку є декілька пляжів. Пляж Молодіжний розташований в 100 метрах від Венеціанського мосту. Він безкоштовний, знаходиться недалеко від нудистського пляжу, поруч є торгові точки, кафе. Пляж Венеція, хоча і безкоштовний, але більш комфортабельний, ніж Молодіжний. Тут можна взяти напрокат лежаки, парасольки і шезлонги, є безкоштовна дискотека в R & B-кафе. Пляж Передмостова слобідка облюбували місцеві пенсіонери, а пляж Золотий, розташований біля мосту Патона, - відмінний варіант для сімейного відпочинку. У Гідропарку кожен знайде собі спосіб проведення часу до душі, оскільки для дозвілля тут створено всі умови.

Парк культури та відпочинку "Перемога" розташований поблизу станції метро «Дарниця».

Облаштований у 1965 та перепланований у 2008 роках. На 82,61 га є сосновий ліс з парковими алеями, декоративне озеро зарковими містками та островом, атракціони (радянські та нові з колишнього лунапарку на Лісовій), спортивні майданчики, критий каток «Крижинка».

З оглядового колеса (близько 30 м.) відкриваються панорами частини столичного лівобережжя.

На головній алеї парку — Курган Безсмертя.

phoca_thumb_l_IMG_6094_1Відкритий 21 червня 1967 року на честь героїв, які віддали життя за свободу і незалежність радянських солдат в роки Другої світової війни. Курган Безсмертя насипаний із землі, привезеної зі солдатських і партизанських могил в різних місцевостях СРСР та інших соціалістичних країн Європи, у тому числі з братських могил Яновських лісів (ПНР), де проти німецьких фашистів воювали пліч-о-пліч польські і радянські партизани. Основана кургану виконана у формі п'ятикутної зірки. Архітектори О.К. Стукалов і А.А. Сніцарьов. Реконструкцію кургану проведено у 2004 році на честь 60-річчя визволення України від фашистських загарбників.

phoca_thumb_l_IMG_4545_1Основною метою діяльності Парку є організація вільного часу,  активного відпочинку,  задоволення культурних запитів різноманітних груп населення,   створення умов для відновлення фізичних,  духовних сил, спілкування людей у сфері дозвілля. Парк створює та відкриває спортивні майданчики, різноманітні містечка атракціонів для дітей та дорослих.

phoca_thumb_l_IMG_4781_1Протягом багатьох років парк "Перемога" приймає мільйони людей. Для молодших дітей та їхніх батьків на території парку функціонують два безкоштовні сучасні ігрові майданчики, які розраховані на дітей різних вікових категорій. Для молоді у парку розпочато будівництво безкоштовного спортивного майданчику, вже на сьогодні на ньому розміщено силовий тренажер. Для людей старших в парку регулярно відбуваються різноманітні творчі заходи, які проходять на великій літній естраді, біля фонтанів на центральній алеї парку, у концертно-танцювальному залі «Ровесник».

 

64808Труханів острів — острів на Дніпрі, розташований навпроти центральної частини Києва між головним річищем Дніпра на захід і його відногою Чорториєм на схід; площа близько 450 гектарів. У середині 19 століття на Трухановому острові з'явилися перші будинки, у 1880-х pp. постала робітнича оселя. Після її знищення під час Другої світової війни, перетворено на місце відпочинку. Тут тепер великі пляжі, водні станції, спортивні споруди, Дніпровський гідропарк, ресторани, будинки відпочинку тощо. Труханів острів добре озеленений, він сполучається з набережною правого берега Дніпра пішоходним мостом.

dsc00480Розташований посеред Дніпра між його основним річищем, протоками Чорторий і Долобською. На півночі межує з місцевістю Чорторий, на півдні пролягає поблизу моста Метро. Сполучений з правим берегом Дніпра пішохідним «Парковим мостом» (виходить до Набережного шосе та Паркової дороги, що з`єднує з Володимирським узвозом). На півдні Труханового острова — Матвіївська затока (так званий Старик — частина колишнього річища Дніпра, що в останній чверті 19 ст. було перекрите гаткою).

Вважають, що назва «Труханів острів» походить від імені половецького хана Тугорхана (наприкінці 11 ст. тут розміщувалася резиденція його дочки — дружини київського князя Святополка). За часів Київської Русі на Трухановому острові було також селище Ольжиші, що належало княгині Ользі. У 1534 острів перейшов у володіння Пустинно-Микільського монастиря, у 1698 його повернуто місту.

truxanov_ostrov_axfyoepur0У 2-й пол. 19 ст. тут створено 1-е і 2-е об`єднання Дніпровського пароплавства з майстернями і поселеннями при них. У селищі існувала церква Св.Єлизавети (збудована у 1909-10 рр. на кошти Д.Марголіна, втрачена у 1930-і р.), існувало двокласне училище, зведене його ж коштом в тому ж 1909 році (в радянський час - школа №100). Населення селища 1908 р. складало вже бл.6 тисяч мешканців. У селищі були 21 вулиця та провулок, а також одна площа.

Наприкінці 1920-х років селище було забудоване 367 житловими будинками, з яких лише 2 були кам'яними. Перед війною населення складало бл.7 тисяч мешканців.

20110408131834Під час Другої світової війни, а саме при відступі німецьких окупантів з Києва у жовтні 1943 р., поселення було повністю спалене. Єдиною спорудою, що вціліла з довоєнних часів, є основа колишнього нафтового баку, що колись височів на краю Запорізької площі. Основа була споруджена на початку ХХ ст., по війні слугувала основою для літнього ресторану на острові, що припинив свою роботу понад 10 років тому. А в гущавині ще можна знайти рештки фундаментів церкви та школи...

По війні селище було вирішено не відновлювати, натомість у 1940-60-і р. було облаштовано зону відпочинку. 1989 року на острові було встановлено пам'ятник загиблим труханівцям, що складається із постаті вояка, що стоїть біля розбитого човна та плит з іменами Героїв Радянського Союзу та загиблих труханівців.

На початку 1990-х р. було створене земляцтво "Труханів острів", що об'єднує усіх тих, хто народився або мешкав до війни у поселенні на острові. Товариство було офіційно зареєстроване 1995 р. і нині на острові у пам'ятні дні земляцтво проводить ряд заходів.

alt

Парк «Київ в мініатюрі», знаходиться в Києві на території Гідропарку. Відкрився 23 червня 2006 року. altНа території
alt"маленького міста" площею 1.8 га розташовані 48 макетів сучасного міста Київ в масштабі 1:33. В міні-Києві "проживають" біля 700 мешканців. В парку існують свій Майдан Незалежності, аеропорт «Бориспіль», залізничний вокзал, Андріївська церква, Собор святої Софії, Головний корпус КПІ, чотири мости, телевежа, пам'ятники Б.Хмельницькому, Володимиру Великому, засновникам Києва та багато інших різноманітних споруд.

   
   

Парки

Версiя для друку

 

 Повідомлення про корупцію