Головна  →  Новини  →  14 березня 2018

14 березня - День українського добровольця

14 березня - День українського добровольця

14 березня в Україні вдруге відзначають День українського добровольця.

За постанову «Про встановлення Дня українського добровольця» (№ 4261 від 17.01.2017 року) проголосував 231 народний депутат. Постановою передбачено встановити День українського добровольця та відзначати його щорічно 14 березня. Це зроблено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки фактичній анексії Криму військами РФ. Крім того, в південно-східних регіонах України закликали до від’єднання від України. Саме у березні 2014 року добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки для подальшої участі у воєнних діях.

14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.

Навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна назвати Запорозьку Січ - воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну.

Інший яскравий приклад, але вже з нової історії України - легіон Українських Січових Стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії українці вирішили використати задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС.

Варто зауважити, що тоді, в 1914 році, так само як і в 2014, українські добровольці нічого не мали: вони були найгірше озброєні, взуті й одягнені. Але, попри це, зажили слави як найвідважніші вояки.

Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші - чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям - їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію.

Українські добровольці стали гордістю українського народу!

Сьогодні у Києві відбудуться комплексні заходи з відзначення на державному рівні Дня українського добровольця, а саме:

14.00 - Урочиста частина із шикуванням батальйону НГУ ім. С. Кульчицького на Майдані Незалежності та виступи Голови Верховної Ради України, добровольців волонтерів, представників патріотичних організацій які формували перші добровольчі батальйони.

14.40 -Покладання учасниками заходу квітів до меморіалу Героїв Небесної Сотні;

15.00 - Виставки та заходи на Майдані незалежності:

Виставка - “Воїни. Історія українського війська” - це 20 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.;

Виставка волонтерських машин і перших машин - які забезпечували і забезпечують бійців на передовій волонтерською допомогою;

Пластуни запрошують усіх бажаючих до складання пазлів «Історія України - Воїни».

16.00 - Освячення ікон в НЦДКС «Український дім» та передача представникам батальйонів, що на передовій;

17.00 - Вшанування загиблих покладанням квітів та запалення лампадок до світлини воїнів, що віддали життя за Україну в зоні АТО (біля Національного військово-історичного музею України).

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами: www.memory.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку