Головна  →  Новини  →  16 липня 2018

15 липня урочисто завершилась ювілейна Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура»

15 липня урочисто завершилась ювілейна Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура»

Цієї неділі, 15 липня, завершилась Всеукраїнська ювілейна національно-патріотична гра «Сокіл» («Джура») - Джура 2018: Наддніпрянська Січ». По Хрещатику урочистою ходою пройшли переможці та учасники змагань. Юні джури вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, поклавши квіти до пам’ятного знаку загиблим.

Закриття Всеукраїнської військово-патріотичної гри пройшло у стінах сесійної зали Верховної Ради України, де панувала атмосфера єднання та патріотичного піднесення. За участю Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич відбулося нагородження юних джур - юнаків і дівчат - учасників Всеукраїнського етапу X ювілейної гри «Сокіл» («Джура»). У заході також брали участь представники органів державної влади, діти, громадські організації, педагоги закладів освіти, родини учасників гри.

Під час змагань юні джури проявили безмежну та справжню любові до свого краю та України. Побувавши у атмосфері гри та єдності наші хлопці та дівчата показали, що у нашої молоді є воля, козацький дух і жага свободи! Така нація - непереможна!

Довідково.

Наразі Київ у фіналі гри у Переяслав-Хмельницьку гідно представили дві команди-рої від Дніпровського району: «Меч Арея» (ліцей № 208, керівник Сергій Ігнатенко), «Дніпро» (Технічний ліцей, керівник Андрій Мануха).Протягом 14 днів юні джури змагалися за перемогу у 10 конкурсах, брали активну участь у різноманітних вишколах, майстер-класах, ватрах та гутірках, екскурсіях та екологічних акціях. 

Гра «Джура», до якої учні київських шкіл готуються цілий рік, стає дедалі популярнішою. Так, якщо у 2015 році у першому районному етапі участь взяло 99 команд (990 учасників), то у 2017-му – 154 (1500 учасників), а цього року - 210 команд (понад 1600 учасників).

Джура - так називали в Україні в 16-18 століттях зброєносця, учня у козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом з козаками джури ходили в походи, брали участь у боях. Первісно джура перське слово, що означає товариш, в українську потрапило як запозичення з тюркської.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами управління освіти Дніпровського району

Перейти до спискуВерсiя для друку