Головна  →  Новини  →  14 грудня 2018

14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Цього дня в України традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року«Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофагу над зруйнованим у результаті вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС.

Кожна хвилина цього надзвичайного будівництва - це мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва ліквідаторів заради збереження життя людей в Україні та в усьому світі.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що увійшла в число найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Цим людям (їх, за найскромнішими підрахунками, було не менше 90 тисяч чоловік) довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати роботи з дезактивації приміщень і проммайданчика станції та забруднених територій навколо неї, проектувати і будувати об'єкт "Укриття", готувати і здійснювати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.

За офіційною статистикою, 1986 року надмірного опромінення зазнали близько 70 тисяч військовослужбовців, а у 1986–1990 роках - майже 240 тисяч. Загальна кількість ліквідаторів (включаючи наступні роки) склала близько 600 000.

Сьогодні на території Дніпровського району проживає 8074 громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них:

  • 1 407 осіб - постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії,
  • 3 180 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії,
  • 696 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІ категорії,
  • 774 - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії,
  • 366 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії,
  • 216 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІV категорії,
  • 39 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи серії Г.

Також в районі проживають 793 дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, 557 дружин (чоловіків), опікунів дітей померлого громадянина із числа ліквідаторів (потерпілих) І категорії (категорії ІІ або категорії ІІІ), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою та 46 учасників ліквідації інших ядерних аварій (категорії І, ІІ, ІІІ).

Від тієї ночі, коли на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, минуло більше 30 років. За цей час багато людей, які брали безпосередню участь в ліквідації катастрофи, пішли з життя, а ті, що живуть поміж нас, страждають від численних хвороб. То ж маємо пам’ятати тих, хто вступив у смертельний двобій з невидимим ворогом і ціною власного здоров’я, а то й життя, рятував країну і світ від радіаційного забруднення.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики

Перейти до спискуВерсiя для друку