Головна  →  Анонси подій  →  1 лютого 2019

4 лютого дніпровчани зможуть пройти позачергові обстеження для ранньої діагностики онкологічних захворювань

4 лютого дніпровчани зможуть пройти позачергові обстеження для ранньої діагностики онкологічних захворювань

У рамках заходу - консультативний прийом  фахівців  із онкології. За призначенням лікаря проведення  ультразвукового дослідження молочної залози та мамографії.

Заходи відбудуться 04 лютого у приміщенні КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 Дніпровського району міста Києва» (вул. Петра Запорожця, 26).

Час проведення: з 10.00 до 12.00 години (безкоштовно, без попереднього запису).

Телефон для довідок 512-55-67.

Консультація лікаря дерматолога з проведенням дерматоскопії 04 лютого у приміщенні КНП «Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району міста Києва» (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5).

Час проведення: з 10.00 до 12.00 години (безкоштовно, без попереднього запису).

04 лютого консультативний прийом  фахівця  із онкології Київського онкологічного центру, за призначенням лікаря проведення  ультразвукового дослідження молочної залози та мамографії  у приміщенні КНП «Консультативно-діагностичний центр Дніпровського району міста Києва» (вул. Митрополита Андрея Шептицького, 5).

Час проведення: з 10.00 до 12.00 години (безкоштовно, без попереднього запису).

Телефон для довідок: 517-88-60.

Довідково.

У 2018 році на території Дніпровського району міста Києва зареєстровано 1504 випадків вперше виявлених злоякісних пухлин. Із них -  10,2% хворих із III+IV ст. захворювання. Захворюваність у порівняні із минулим роком підвищилась на 0,4%  та  склала  421,7 на 100 тис. населення.   По місту Києву вона складає – 383,7 на 100 тис. населення.

На диспансерному обліку на 1.01.2019 року знаходиться 12232 онкохворих (3429,4 на 100 тис. населення), із них живуть більше 5 років із часу проведеного лікування  7600 (62,1 % від усіх онкохворих ).

У Дніпровському районі зросла захворюваність на рак шлунку - з 19,7 до 23,3 на 100 тис. нас., рак ободової кишки - з 29,5 до 33,1 на 100 тис. населення,  гортані - з 2,5 до 2,8 на 100 тис. нас., легені з 25,3 до 27,2 на 100 тис. нас., меланому - з 13,2 до 13,5 на 100 тис. нас., рак молочної залози - з 120,7 до 125,8 на 100 тис. жіночого нас., шийки матки - з 18,3 до 22,0 на 100 тис. жіночого населення,  рак нирки -  з 12,9 до 14,3 на 100 тис. нас., щитовидної залози - з 13,8 до 16,5 на 100 тис. нас. Зменшилася захворюваність на рак ротової порожнини, стравоходу, прямої кишки, яєчників, шкіри, тіла матки та простати.

За 2018 рік у Дніпровському  районі спеціальне лікування проведено  1294  хвориим із злоякісними пухлинами, із них, у хворих, які взяті на облік у поточному році - 973 хворих (75,2% від взятих на облік у поточному році). Цей показник по місту Києву становить 77,3%.

Із 9660 онкохворих, взятих на облік у 2017 році, померли не переживши одного року з моменту встановлення діагнозу, 2189 пацієнтів, дорокова летальність склала 22,7%.

4 лютого 2000 року на Всесвітньому саміті проти раку було запропоновано відзначати Всесвітній день боротьби проти раку як складову частину Всесвітньої протиракової кампанії, яку запропонувала Паризька хартія.

Міжнародний протираковий союз (UICC) сприяв ініціативі та до 2005 року отримав підтримку від різних партнерів та організацій, а також Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та МАГАТЕ. Із 2006 року, щорічно - 4 лютого -   День боротьби із захворюванням на рак.

Основна мета цього дня –  нагадати суспільству про існування такої глобальної проблеми, як онкологічні захворювання, привернути увагу до неї, нагадати, наскільки поширений та небезпечний рак і що треба робити, щоб запобігти цій хворобі, а саме – активно впроваджувати у життя заходи щодо його профілактики та ранньої діагностики, лікування.

Це актуально, бо кожен день 27 тисяч людей у світі дізнаються, що захворіли на рак, і кожен місяць 600 тисяч людей помирають від нього. За даними ВООЗ: існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися у будь-якій частині тіла.

Більше 60% нових випадків захворювання на рак зареєстровані у країнах Африки, Азії, Центральної і Південної Америки. У цих регіонах реєструється 70% усіх випадків смерті від раку.

У всьому світі найбільша кількість чоловіків помирає від наступних п’яти видів раку (в порядку зменшення кількості): раку легень, шлунку, печінки, ободової і прямої кишки та стравоходу.

У всьому світі найбільша кількість жінок помирає від наступних п’яти видів раку (в порядку зменшення кількості): раку грудей, легень, шлунку, прямої та ободової кишки і шийки матки.

У багатьох країнах, що розвиваються,  рак шийки матки є найпоширенішим типом раку.

Вживання тютюну є найзначнішою окремою причиною раку, якій можна запобігти.Більше 20% смертей від раку пов’язані із вживанням тютюну.

Одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається у результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини (ВПЛ) викликає рак шийки матки, а вірус гепатиту B - рак печінки.

Такі види раку, які мають значимість для громадської охорони здоров’я, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.

У країнах, що розвиваються,  до 20% випадків смерті від раку можна уникнути шляхом імунізації проти вірусу гепатиту В і вірусу папіломи людини

Фактори ризику виникнення раку.

Чинники навколишнього середовища: фізичні канцерогени: неіонізуюче та іонізуюче випромінювання,  хімічні канцерогени у повітрі, воді, ґрунті 

Спосіб життя: шкідливі звички, нераціональне харчування, надлишкова вага, гіподинамія

Біологічні фактори: стать та вік, репродуктивні фактори, інфекційні агенти, хронічні захворювання, расова та етнічна приналежність

Спадкові фактори: мутації генів, асоційованих із раком

 Вісім кроків профілактики раку:

  1. Не палити, не зловживати алкоголем.
  2. Раціонально харчуватися. Вживати здорову їжу. Пити достатню кількість чистої води.
  3. Захищати шкіру від сонця.
  4. Контролювати вагу тіла. Бути фізично активним.
  5. Мати захищений секс.
  6. Проводити щеплення від вірусів папіломи людини та гепатиту.
  7. Уникати стресу. Зберігати гарний настрій.
  8. Знати медичну родинну історію. Регулярно проводити самообстеження. Брати участь у медичних скринінгових програмах.

Нажаль, повністю запобігти ризику появи онкологічного захворювання неможливо, але можна максимально знизити ризик його виникнення. Відмовтеся від шкідливих звичок, правильно харчуйтеся, пийте достатню кількість чистої води, більше рухайтеся, позитивно сприймайте життя, не забувайте про своєчасні візити до лікаря - і раку залишиться зовсім мало шансів.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу охорони здоров'я

Перейти до спискуВерсiя для друку