Головна  →  Новини  →  13 грудня 2023

Представники Скаутського об’єднання «Оріяна» передали «Світло Миру» до Дніпровського району

Представники Скаутського об’єднання «Оріяна» передали «Світло Миру» до Дніпровського району

Сьогодні, 13 грудня, Всеукраїнська молодіжна організація «Національна Організація Скаутів України» передала колективу Дніпровської райдержадміністрації Світло Миру з Вифлеєму.

Скаути коротко розповіли про започаткування традиції передачі Світла Миру та пояснили присутнім символічне значення Вифлеємського вогню. Учасники заходу запалили від Світла з Вифлеєму свічки та лампадки, щоб освітити свої домівки світлом добра, миру та надії.

За доброю традицією, саме в грудні, скаути всього світу об’єднують свої ініціативи у міжнародній̆ естафеті Світло миру з Віфлеєму. Скаути України не стали винятком та доправили Вифлеємський вогонь миру в Україну й передали у кожний куточок нашої держави, у кожну домівку та на передову нашим Захисникам та Захисницям!

Дякуємо скаутам, за те, що передають із рук в руки, цей символ миру, злагоди та братерства. Для нашої держави цей вогонь ще й символ Перемоги України, в яку щиро вірить кожен українець!

Довідково.

Із самого початку акція «Передача світла з Вифлеєму» планувалася для того, об донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом.

Вифлеємський Вогонь Миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу сподівання та надію.

Акція започаткована у 1988 році Австралійською телерадіокомпанією ORF з міста Лінц як благодійний вчинок – донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом – у лікарнях, сиротинцях тощо. Того ж року ініціатива була підхоплена скаутами Відня.

До Європи Вогонь з Вифлеєма наприкінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже від Відня він мандрує всією Європою, так званою «скаутською естафетою». Від Австрії, через Словаччину та Польщу, у середині грудня Вогонь потрапляє і в Україну, де ним опікується найбільша скаутська організація України- Пласт.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики

Перейти до спискуВерсiя для друку