Головна  →  Новини  →  15 січня 2024

До уваги громадян! Інформуємо про точну ситуацію з відновлення житлового будинку по вул. О. Дашкевича, 4а

До уваги громадян! Інформуємо про точну ситуацію з відновлення житлового будинку по вул. О. Дашкевича, 4а

Останнім часом надходить велика кількість скарг стосовно відновлення будинків, пошкоджених внаслідок нічного обстрілу столиці 13 грудня 2023. Внаслідок падіння уламків у Дніпровському районі міста Києва було пошкоджено 23 житлові будинки. Найбільш постраждалими є будинки за адресами: вул. Остафія Дашкевича, 4А та просп. Воскресенський, 18. Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація інформує громадськість щодо поточної ситуації з цього приводу.

На виконання розпорядження Київської міської військової адміністрації від 13.04.2022 №499 «Про обстеження пошкоджених об’єктів внаслідок військових дій, спричинених збройною агресією російської федерації» КП «Київекспертиза» проведено обстеження пошкодженого житлового будинку на вул. Остафія Дашкевича, 4-а.

За результатом обстеження стану будівельних конструкцій, інженерних систем та об’єкту в цілому виявлено дефекти і пошкодження, що знижують міцність, стійкість і жорсткість будівельних конструкцій, а також експлуатаційні показники інженерних мереж і систем об’єкта. Встановлена необхідність проведення основного (детального) обстеження, у тому числі виконання інструментальних досліджень та перевірочних розрахунків, яке буде проведено у порядку черговості на підставі відповідного доручення Київської міської військової адміністрації. За результатами інструментального дослідження будуть прийняті відповідні рішення щодо подальшого відновлення будинку. 

КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва» закриті вікна плівкою в квартирах та сходових клітинах, відновлено двері у під’їздах. Також працівниками підприємства відремонтовано 5 пошкоджених сміттєзбірників. Працівниками підприємства завантажено та вивезено 200 м³ великогабаритних відходів. Для засипання вирви, що утворилася на прибудинковій території від падіння уламків, було завезено 75 т піску.

Товариством Червоного Хреста України проведені заміри віконних отворів у 66 квартирах, які на даний час перебувають на стадії виготовлення.       

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 381 затверджено Порядок надання компенсації для відновлення окремих категорій об'єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».  Відповідно до вказаної постанови, власники квартир, які було пошкоджено, подають через додаток ДП «ДІЯ» Повідомлення про пошкодження та Заяву про виплату компенсації. За результатами опрацювання наданих власниками документів проводиться комісійне обстеження квартир зі складанням Акту комісійного обстеження (з фотофіксацією) та чек-листа з визначенням розміру компенсації для відновлення пошкодженого об’єкта.

На даний час по будинку на вул. Остафія Дашкевича, 4-а проведено обстеження 10-х квартир, під час якого було зафіксовано всі пошкодження, заповнено Чек-лист та передано на розгляд міської Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України для прийняття рішення щодо призначення компенсації.

За інформацією Управління соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації повідомляємо, що розпорядженням Київського міського голови від 13.01.2023 № 22 «Про деякі питання надання одноразової адресної матеріальної допомоги киянам, які опинилися в складних життєвих обставинах в результаті пошкодження чи руйнування житлового будинку (квартири) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненою збройною агресією Російської Федерації проти України у 2023 році», всі мешканці, які звернулися до районного Управління соціального захисту населення з пакетом документів, отримали виплати адресної матеріальної допомоги киянам у розмірі 10 000 тисяч гривень одному з членів сім’ї власників домогосподарства у 2023 році.

Перейти до спискуВерсiя для друку