Головна  →  Новини  →  29 березня 2024

У Києві провели навчання для протидії наслідкам повені: задіяли сили цивільного захисту, спеціалізовані служби та аварійно-рятувальні підрозділи

У Києві провели навчання для протидії наслідкам повені: задіяли сили цивільного захисту, спеціалізовані служби та аварійно-рятувальні підрозділи

Сьогодні, 29 березня, у столиці провели навчання органів управління, сил цивільного захисту Києва, спеціалізованих служб та аварійно-рятувальних підрозділів. Вони стосувались алгоритму дій міських служб у разі повені та можливих підтоплень територій. Навчання провели з урахуванням вимог безпеки під час воєнного стану.

До проведення навчань долучилися заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, в.о. першого заступника голови Дніпровської РДА Олени Шевченко, члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Дніпровської райдержадміністрації, керівники спеціалізованих служб цивільного захисту та районні комунальні підприємства.

Сьогодні сили та засоби цивільного захисту столиці відпрацювали організацію та виконання аварійно-рятувальних, інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах у весняний період. Йдеться про можливе підвищення рівня води в разі аварійного скиду води з ГЕС. Це може стати причиною підтоплень, тому важливо перевірити повноту і реальність розроблених планів реагування на такі ситуації, вдосконалити навички взаємодії і врахувати вірогідні фактори впливу тощо.

Зокрема, під час практичних навчань відпрацювали такі дії, як розгортання штабу, відкачування води з підтопленого об’єкта, вилучення з дна водойми затонулого човна, зняття «потерпілих від повені» з плавзасобу, що дрейфує, патрулювання, надання екстреної медичної допомоги потерпілим у складних метеорологічних умовах та евакуація за допомогою техніки Головного управління ДСНС України в м. Києві, організація харчування евакуйованих людей.

Крім того відпрацьовували питання організації перевезення, розміщення та життєзабезпечення евакуйованого населення, забезпечення охорони громадського порядку тощо.

Відмітимо, що проходження водопілля та руйнування льодового покриву навесні супроводжується виходом води на заплаву та утриманням води на ній, що є природним процесом. За прогнозом наслідків негативного впливу повені та паводку в Києві, у зону ризику підтоплення можуть потрапити окремі прибережні території в шести районах Києва: Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському та Подільському. На сьогодні аварійних підтоплень не зафіксовано.

Інфомацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку