Головна  →  Новини  →  15 лютого 2017

Дніпровчани вшанували учасників бойових дій на території інших держав

Дніпровчани вшанували учасників бойових дій на території інших держав

28 років тому, 15 лютого 1989 року, останній військовослужбовець радянської армії покинув територію Демократичної Республіки Афганістан. Ця виснажлива і кровопролитна війна забрала життя десятків тисяч військових і сотень тисяч цивільних людей. Переживши її жахи, загибель своїх бойових товаришів, бачивши людське горе та руйнування, солдати і офіцери, які повернулися з Афганістану, як ніхто, усвідомили справжню ціну життя і миру.

Шануючи пам’ять про ці події, 14 лютого в Дитячій школі мистецтв № 6 ім. Г. Л. Жуковського (бульв. Верховної Ради,15) провели урочистості присвячені вшануванню учасників бойових дій на території інших держав та 28-річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан, на які запросили воїнів-інтернаціоналістів, їхні родини, учасників антитерористичної операції та громаду району. Щоб віддати заслужену шану ветеранам бойових дій, на захід завітали депутати Київської міської ради Олена Овраменко, Олесь Маляревич та Олександр Міщенко, заступник голови райдержадміністрації Алла Загородня, голова правління спілки ветеранів Афганістану Сергій Тріскач, голова правління Київської міської спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко.

Лунали слова вдячності тим, хто з честю виконав свій бойовий обов'язок в ті далекі часи, і тепер, коли на Україну напав агресор, проявили найкращі традиції афганського братерства. Згадуючи доблесний подвиг воїнів-інтернаціоналістів, присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять українців, що полягли у боях на території Афганістану, зробивши крок у безсмерття.

Також під час урочистостей відбулось нагородження воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО Відзнакою «Дніпровський район» та Подякою голови Дніпровської райдержадміністрації за мужність, самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Також до нагороджень долучились голова правління спілки ветеранів Афганістану Сергій Тріскач та голова правління Київської міської спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаренко.

Урочисту атмосферу заходу створювали виступи викладачів та учнів школи джазового та естрадного мистецтв Дніпровського району м. Києва, Зразкових художніх колективів "Ансамбль танцю "Калинонька" та шоу-група "Канікули", вокального ансамблю "Дитяча мрія", дитячого оркестру народних інструментів, Лауреата Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів Юлії Прокопчик. Особливим став виступ воїна-інтернаціоналіста, поета та композитора В'ячеслава Купрієнка. Кожна його пісня, як сповідь та приклад людської мужності, як жива історія, свідком страшних подій якої він став.

Кожен вірш, пісня чи хореографічна композиція  були пронизані визнанням військового подвигу, вдячністю за гідне виконання своїх обов’язків та впевненістю в те, що час не зітре з пам’яті імена тисяч героїв, які "в гарячих точках" пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, ціну взаємовиручки і підтримки, склали екзамен на зрілість, мужність і гідність.

 Довідково:

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, 3340 днів. Загинуло 14427 осіб. Поранення і контузії отримали більше 53 тисяч чоловік. Через горнило радянсько-афганської війни пройшло більше 160000 українців. З них поранення отримали більше 8000, з них 4687 повернулися додому інвалідами, 2 378 українців загинули, в тому числі 60 вважаються зниклими безвісти. Із 72 осіб, удостоєних за роки «афганської» війни звання Герой Радянського Союзу, 11 українців.

В Дніпровському районі на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 698 учасників бойових дій на території інших держав.           

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за інформацією Управління культури, туризму та культурної спадщини

Перейти до спискуВерсiя для друку