Головна  →  Новини  →  17 травня 2018

17 травня в Україні відзначають День вишиванки

17 травня в Україні відзначають День вишиванки

Вже стало доброю традицією в Україні щороку, у третій четвер травня, відзначати День вишиванки. Різнобарв’ям українських вишиванок розпочали сьогодні свій робочий день очільник Дніпровського району Петро Онофрійчук, працівники всіх відділів, управлінь та структурних підрозділів Дніпровської райдержадміністрації, комунальні служби району.

На вишиваних сорочках і сукнях - мереживо, квіти, орнаменти, стрічки… Комусь їх вишила мама чи бабуся, хтось придбав на замовлення, інші купили у магазині, а деякі працівники просто прикрасили свій одяг елементами відповідної символіки та атрибутики. Але для всіх вишиванка – це оберіг, щира любов до батьківщини і віра у процвітання України! В українській вишиванці закодовано багато символів сили, добробуту, краси і оберегів, і тому зовсім не дивно, чому на обличчях працівників, вбраних у вишиванку, майоріли щирі посмішки, а настрій був піднесений і натхненний.

Одягнувши сьогодні національний одяг, держслужбовці засвідчили прагнення зберегти споконвічні народні традиції та показати усьому світу, що ми - представники європейської України.

Довідково.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики

Перейти до спискуВерсiя для друку