Головна  →  Новини  →  14 січня 2020

Київрада внесла зміни до механізму співфінансування капітальних ремонтних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва

Київрада внесла зміни до механізму співфінансування капітальних ремонтних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва

12 грудня 2019 Київською міською радою, за ініціативою депутата Київради Ганни Свириденко, було прийнято рішення  від 22.12.2019 № 262/7835 "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 N 780/1784 "Про затвердження Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майнау багатоквартирних будинках міста Києва" (далі – програма співфінансування капремонтів).

Цим рішенням суттєво змінено механізм визначення замовника робіт з капітальних ремонтів, що виконуються на умовах співфінансування у всіх багатоквартирних будинків міста Києва, які експлуатуються більше десяти років.

Зокрема якщо перший рік реалізації програми, у 2016 році, замовником робіт було Комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація», в минулому, 2019 році, замовниками робіт були Комунальні підприємства «Керуючі компанії з обслуговування житлового фонду районів м. Києва», то тепер, відповідно до останніх змін, внесених до Положення про співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва, замовника робіт визначатимуть районні в місті Києві державні адміністрації. У зв’язку з такими змінами, замовниками робіт можуть бути визначенні і ОСББ та ЖБК у разі офіційного звернення до райдержадміністрації.

Також, уточнено перелік робіт з диференційованою шкалою співфінансування. Зокрема відсотковий розмір внесків співвласників від очікуваної вартості робіт тепер такий:

  • складання енергетичного сертифіката будівлі - 1 %;
  • проведення капітальних ремонтів, технічне переоснащення ліфтів та ліфтового обладнання, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення конструктивних елементів будівлі - 5 %;
  • капітальний ремонт покрівлі - 10 %;
  • реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення мереж водопостачання (у тому числі, протипожежного) та їх ізоляція, мереж електропостачання (у тому числі, електрощитових), мереж каналізування та водовідведення - 15 %;
  • заміна дверей та вікон в місцях загального користування, утеплення фасаду за наявності автоматичної системи погодного регулювання, встановлення індивідуального теплового пункту, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення мереж опалення (у тому числі, їх теплоізоляція), освітлення - 30 %;
  • інші роботи щодо спільного майна багатоквартирного будинку - 30 %.

Що стосується подачі заявок, складання дефектних актів та визначення остаточної вартості робіт, то механізм залишився незмінним.

Відповідальними за приймання заявок, протоколів зборів співвласників, визначення остаточної вартості робіт та інформування районної адміністрації про накопичення коштів співфінансування залишились КП "Керуючі компанії з обслуговування житлового фонду районів м. Києва".

Звертаємо увагу, що програма співфінансування капремонтів розповсюджується виключно на роботи, які стосуються спільного майна багатоквартирного будинку і не може застосовуватись для робіт з асфальтування прибудинкової території та встановлення елементів благоустрою таких, як дитячі та спортивні майданчики.

Детальна інформація про механізм  співфінансування капітальних ремонтних робіт спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва ТУТ.

За інформацією dzki.kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку