КМДА Київська міська державна адміністрація


14 грудня 2020

В Дніпровському районі вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

В Дніпровському районі вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Кожного року 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Сьогодні в Дніпровському районі відбулися урочистості, аби віддати належне людям, які ціною власного життя та здоров’я змогли здолати найстрашнішу трагедію XX століття.

На території Меморіального комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи у місті Києві (на території церкви Святого Архангела Михаїла; просп. Миру, 16) відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та Меморіального кургану «Героям Чорнобиля». У заходах з вшанування пам'яті героїв-ліквідаторів взяли участь очільник Дніпровського району Ігор Щербак, перший заступник голови Дніпровської РДА Віктор Сушінець, заступник голови Дніпровської райдержадміністрації Алла Загородня, керівник Управління соціального захисту населення Дніпровської РДА Олександра Соя, представники Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, родичі загиблих героїв Чорнобиля та представники духовенства.

Біля Меморіального кургану «Героям Чорнобиля» пройшов поминальний молебень за тими, хто загинув чи помер внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Довідково.

Сьогодні на території Дніпровського району проживає 7705 громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них:

  • 1022 - постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії;
  • 3059 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії;
  • 709 - потерпілі від Чорнобильської катастрофи ІІ категорії;
  • 754 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії;
  • 373 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії;
  • 216 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІV категорії;
  • 39 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи серії Г.

Також в районі проживають 736 дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, 605 дружин (чоловіків), опікунів дітей померлого громадянина із числа ліквідаторів (потерпілих) І категорії (категорії ІІ або категорії ІІІ), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою та 37 учасників ліквідації інших ядерних аварій (категорії І, ІІ, ІІІ).

14 грудня – дата введення в 1986 році в експлуатацію першого саркофагу над руїною Чорнобильської атомної електростанції, в Україні відзначається Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати був підписаний Президентом В. Ющенком 10 листопада 2006 року.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але дотепер було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, що належить до найбільших катастроф техногенного характеру в історії людства, брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей – пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості працівники і селяни, в екстреному порядку  були мобілізовані для усунення наслідків аварії. Цих героїв  за найскромнішими підрахунками, було не менше як 600 тисяч осіб. На жаль, більшості їх вже немає з нами. Проте подвиг їх живе у пам’яті наших громадян.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політикиПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.