КМДА Київська міська державна адміністрація


16 січня 2021

Відсьогодні сфера послуг переходить на українську мову

Відсьогодні сфера послуг переходить на українську мову

Від 16 січня 2021 року набувають чинності окремі норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Нововведення можуть торкнутися кожного українця, який користується будь-якими послугами чи купує будь-які товари. Адже від названої дати усі надавачі послуг будуть зобов'язані обслуговувати та надавати інформацію в Україні українською мовою.

Чинності набуває стаття 30 Закону про мову. Вона говорить, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Відтак інформація про товари та послуги на території України надається українською.

У разі порушень кожен громадянин може скласти скаргу на ім’я Уповноваженого із захисту державної мови, надіслати її письмово або електронною поштою (skarha@mova-ombudsman.gov.ua).

За перше порушення заклад отримає попередження, за повторне порушення впродовж року - закладотримає штраф від 5100 до 6800 грн.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Центру комунікації та інформаціїПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.