КМДА Київська міська державна адміністрація


3 березня 2021

Кияни заборгували майже 4,2 млрд грн за тепло і гарячу воду: як реструктуризувати борги онлайн

Кияни заборгували майже 4,2 млрд грн за тепло і гарячу воду: як реструктуризувати борги онлайн

Кияни накопичили борг за спожите тепло і гарячу воду в розмірі майже 4,2 млрд грн. Більша частина боргу припадає на 225 тис. київських домогосподарств. Про це повідомляє КП «Київтеплоенерго».

Основна частина боргу припадає на 25% мешканців Києва, а 5% киян – системно не сплачують за тепло. Разом із тим, десять найбільших боржників за опалення та гарячу воду в Києві заборгували понад 1,6 млн грн. Здебільшого це власники житла в центрі Києва площею понад 200 кв. м.

Накопичення боргів за опалення та гарячу воду – це, насамперед, загальні ризики для теплопостачання міста. Модернізація інфраструктури, закупівлі газу та необхідних для ремонтів матеріалів є обов’язковими складовими надійної та безперебійної роботи столичної енергетики.

Попри зростання вартості газу в цьому опалювальному сезоні, тарифи на централізоване опалення та гарячу воду лишились на рівні 2019 року – завдяки Меморандуму про взаєморозуміння, підписаному на початку лютого 2020 року між Асоціацією міст України та Урядом України.

Щоб врегулювати заборгованість за опалення та гарячу воду, необхідно укласти договір про розстрочення заборгованості та її оплати частинами. Для цього можна звернутися до комунального концерну «Центр комунального сервісу» (ЦКС) за допомогою месенджера у Facebook чи Skype та надіслати фото або скан-копії:

  • паспорта чи документа, що його замінює (всі заповнені сторінки)/ID-картки;
  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру (ІПН);
  • правовстановлюючого документа на квартиру або витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • довіреності, якщо договір укладатиме уповноважена особа.

Щоб спростити і прискорити процедуру укладення договору, ЦКС запровадив електронну форму заявки. Залишити заявку можна за посиланням: https://tinyurl.com/scxoo6m5. Про укладення договору телефоном повідомить спеціаліст ЦКС.

Також для укладення угоди про реструктуризацію можна звернутися листом до СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» за адресою: вул. Жилянська, 83/53.

Нагадаємо, що сплачувати онлайн за комунальні послуги можна за допомогою особистих кабінетів «Київтеплоенерго» (https://kte.kmda.gov.ua/my-cabinet) та ЦКС (https://cks.com.ua/cabinet/), а також QR-коду на рахунку та у платіжних онлайн-системах.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матерілами kyivcity.gov.uaПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.