КМДА Київська міська державна адміністрація


7 грудня 2021

7 грудня - День місцевого самоврядування

7 грудня - День місцевого самоврядування

7 грудня відзначається День місцевого самоврядування. Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День місцевого самоврядування» від 25 листопада 2000 №1250/2000.

Це професійне свято всіх, хто працює в сільських, міських, районних і обласних радах, хто представляє багатотисячний загін народних обранців.

Від їх роботи залежить якість та комфорт життєвого простору. Чи відремонтована школа у селі, чи достатньо парків у місті, чи відремонтовані дороги в області? Це ті питання, на які безпосередньо впливає їхня щоденна робота.

Довідково.

Місцеве самоврядування в Україні - право територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування — це форма публічної влади, що реалізується специфічними суб'єктами — територіальними колективами і сформованими органами, має особливий об'єкт — питання місцевого значення, та здійснюється на основі використання окремого виду публічної власності - комунальної (муніципальної).

Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Територіальна громада — жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр;

адміністративно-територіальна одиниця — область, район, місто, район у місті, селище, село.

Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

Представницькими органами місцевого самоврядування є ради народних депутатів.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Інтернет-ресурсівПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.