Головна  →  Новини  →  10 листопада 2022

Україна приєдналася до європейської програми «LIFE» для клімату та довкілля

Україна приєдналася до європейської програми «LIFE» для клімату та довкілля

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Україна приєдналася до європейської програми «LIFE» для клімату та довкілля. Відповідну угоду між Україною та Європейським Союзом підписали Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець та Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

«Україна отримала від Євросоюзу велику підтримку та колосальні можливості не лише для відновлення довкілля після збройної агресії росії, але і загалом для відновлення живої природи в Україні. Це те, на що ніколи не вистачало коштів. «LIFE» – це потужний фінансовий інструмент країн-учасниць. Це велика довіра до України», - відзначив на брифінгу Руслан Стрілець.

За його словами, Міністерство вже має більше 15 конкретних пропозиції, які будуть оформлені у відповідні проекти для подання на розгляд програми «LIFE». Серед пріоритетів - відновлення річок, розвиток заповідного фонду, побудова центрів для реабілітації птахів та диких тварин, ренатуралізації екосистем тощо.

«Ми бачимо, який страшний вплив має війна на життя кожного українця. У той же час не менш страшний вплив ця війна має і на довкілля. Взяти хоча б сотні тисяч тонн металобрухту, що лишається на території України, ліси, які сьогодні значною мірою заміновані та зруйновані. Потрібно вже починати думати про їхню регенерацію. Саме на ці сфери і буде спрямована діяльність у рамках програми «LIFE». Це допоможе нам також розробити нові додаткові проекти, до яких зможе долучитися і місцевий бізнес. Тому ми сьогодні зробили дуже важливий крок», - зазначив Комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

За 30 років функціонування, програма «LIFE» співфінансувала понад 5600 природоохоронних проектів у ЄС та за його межами. Наприклад, природоохоронні проекти у Латвії, Словаччині, Італії, Нідерландах та Німеччині, які сприяли відновленню природних екосистем. У Франції в рамках проекту запровадили заходи щодо покращення якості води в регіоні Пеї-де-ла-Луар.

Бюджет програми на 2021-2027 роки становить 5,43 мільярдів євро.

З входженням до сім’ї «LIFE» Україна має можливість також використати частину цих коштів для розвитку нашої довкіллєвої сфери. Закрити ті потреби, на які раніше власні бюджетні кошти Україна не витрачали ніколи, у зв'язку із складним українським законодавством.

З метою реалізації природоохоронних проєктів із залученням фінансових інструментів ЄС Міндовкілля повідомляє, що конкурсний відбір проектів триває до 16 листопада 2022 року. На сьогодні актуальна можливість взяти участь у 18 конкурсах за напрямом «Перехід до чистої енергії» та максимально долучитись до участі у Програмі.

З програмою LIFE для України можна ознайомитись за посиланням https://zp.gov.ua/upload/files/o_1gcthb61j1n911msm18q61q0h1litv.pdf .

За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Перейти до спискуВерсiя для друку