Головна  →  Новини  →  5 грудня 2022

У випадку повної відсутності електропостачання, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси

У випадку повної відсутності електропостачання, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси

У випадку нових ударів ворога по енергосистемі України та повної відсутності внаслідок цього електропостачання в столиці, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси. Метро пасажирів не перевозитиме, а працюватиме як укриття та місце тимчасового перебування.

«У Києві, у випадку повної відсутності електропостачання, на всіх маршрутах наземного, в тому числі й електротранспорту, працюватимуть автобуси. Проїзд буде безкоштовним. Рух поїздів метрополітену буде призупинений. Підземні станції метро працюватимуть, як пункти тимчасового перебування людей та як укриття під час тривоги. Вхід на станції буде безкоштовним, але потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу”, – повідомили в КМДА.

Так, усі автобусні парки забезпечені необхідним запасом пального та мають автоматичні джерела енергії. Зокрема, бензинові та дизельні генератори. Тому місто має змогу забезпечити мінімальний обсяг технологічного процесу для підготовки та випуску автобусів на маршрути. Також на територіях автобусних парків облаштовані пункти обігріву для водіїв.

45 підземних станцій метрополітену працюватимуть, як пункти тимчасового перебування населення. На станціях підземки будуть доступними:

  • інтернет-зв’язок;
  • електроенергія (можливість підзарядити мобільні телефони та інші гаджети);
  • питна вода;
  • санітарні вузли.

Середня температура на станціях підземки становить 12-14 градусів тепла. Тому треба одягати зимовий одяг та додатково мати теплі речі.

Станції ж наземної ділянки метрополітену не використовуватимуться для потреб цивільного захисту (як укриття населення при виникненні надзвичайних ситуацій та під час дії повітряної тривоги).

Столична влада та бізнес готуються до різних варіантів розвитку подій, аби забезпечити потреби киян у продуктах харчування, воді, побутових та промислових товарах. В столиці продовжуватимуть працювати на автономних джерелах живлення окремі торгові мережі, ринки, магазини та ТРЦ.

Перелік адрес суперамаркетів тут.

Перелік адрес ТРЦ тут.

Перелік адрес ринків тут.

Звертаємо увагу, що графік їх роботи в умовах відсутності електроенергії може бути скороченим.

У разі перебоїв з водопостачанням у столиці забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. В першу чергу, це бювети. Також воду доставлятимуть у пункти обігріву.

Інформація про те, де розташований найближчий до вашого дому бювет і статус його підключення до електроенергії можна знайти на мапі бюветів.

Адреси бюветів – ТУТ.

За інформацією kyivcity.gov.ua, kyivcity.gov.ua та kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку