Головна  →  Новини  →  24 лютого 2023

Розпочинається щорічна операція «Первоцвіт»

Розпочинається щорічна операція «Первоцвіт»

За повідомленням Державної екологічної інспекції Столичного округу у Києві та Київській області розпочинається операція «Первоцвіт»: екоінспектори вийдуть на рейди. Її проводять для того, щоб зберегти рідкісні види рослин, занесених до «Червоної книги природи», та які перебувають під загрозою зникнення. Зазначається, що екоінспектори разом із представниками Національної поліції здійснюватимуть рейди по місцях продажу первоцвітів.

У рамках проведення природоохоронної акції «Первоцвіт» однією з основних її складових є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів.

Окрім того, торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших.

 Торгівля первоцвітами – це, перш за все, торгівля, яка заохочується виключно попитом. Тому важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі.

Зокрема, за незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослин.

Екоінспектори будуть здійснювати рейди по місцям продажу первоцвітів разом з органами Національної поліції України.

«Якщо Ви виявили порушення закону – нищення природної популяції первоцвітів, зривання їх на букети або продаж – негайно повідомте правоохоронців, зателефонувавши  на 102.

Байдужість у разі виявлення беззаконня може призвести до непоправних наслідків для рідкісних видів рослин. Можливо, саме ваша участь буде ключовою для збереження останніх природних місць зростання первоцвітів!» - йдеться у повідомленні.

Підготовлено сектором з питань екології  за інформацією Державної екологічної інспекції Столичного округу.

Перейти до спискуВерсiя для друку