КМДА Київська міська державна адміністрація


28 квітня 2015

Відкриття меморіальної дошки на честь Героя України, учасника антитерористичної операції на сході України, старшого лейтенанта Зеленського Євгенія Олександровича

Відкриття меморіальної дошки на честь Героя України, учасника антитерористичної операції на сході України, старшого лейтенанта Зеленського Євгенія Олександровича

29 квітня 2015 року у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 148 імені Івана Багряного з поглибленим вивченням української мови та літератури міста Києва відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки на честь вшанування пам’яті про Героя України, випускника навчального закладу, старшого лейтенанта Зеленського Євгенія Олександровича.

Bесни 2014 року старший лейтенант Зеленський Є. О. брав участь в антитерористичній операції на сході України. Зі своїми підлеглими він завжди перебував у найгарячіших точках. Командування довіряло йому виконання найвідповідальніших завдань, а його бійці завжди були впевнені у своєму командирові.

17 червня 2014 року у місті Щастя Луганської області групі старшого лейтенанта Є.О.Зеленського було поставлено бойове завдання – визволити з полону іншу групу. Потрапивши у засідку, під шаленим вогнем сепаратистів старший лейтенант Є.О. Зеленський до останнього прикривав бійців, чим надав їм можливість перегрупуватися. Група відбила напад, але командир отримав важкі поранення від пострілу із реактивного протитанкового гранатомету і був шпиталізований у реанімаційне відділення Центрального військового клінічного шпиталю у місті Києві, де і помер 24 червня 2014 року. Похований у Києві на Совському кладовищі.

Указом Президента України Петра Порошенка № 673/2014 від 23 серпня 2014 року за героїзм і самопожертву, виявлені у захисті територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі старшому лейтенанту Євгенію Олександровичу Зеленському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». 

В урочистостях візьмуть участь народний депутат Верховної Ради України Чумак Віктор Васильович, депутати Київської міської ради Харченко Олександр Михайлович та Велімовський Анатолій Романович, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Києва Фіданян Олена Григорівна, голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Горбунов Ярослав Володимирович, воєнний комісар Дніпровського районного в місті Києві військового комісаріату Орел Олег Васильович, начальник управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Іваніна Наталія Василівна, батьки Євгена Зеленського Олена Валеріївна та Олександр Олександрович, найближчі рідні загиблого героя, друзі та однокласники.

За інформацією управління освітиПри використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.