До 200-річчя з дня народження Т. Г.Шевченка «Берегиня» - духовна та культурна спадщина нашого народу


У Київському академічному театрі українського фольклору «Берегиня», що знаходиться у Дніпровському районі столиці (вул. Серафімовича, 3а), за клопотанням Територіального центру соціального обслуговування населення, відбулася безкоштовна театралізована вистава для відвідувачів Територіального центру.
Невелика, але затишна зала була заповнена бажаючими. Мало хто з відвідувачів мав можливість ознайомитись з театром українського фольклору «Берегиня», тому що театральний ансамбль має щільний графік гастролей країною та за кордоном. Театральний ансамбль «Берегиня» покликаний на високому професійному художньому рівні інсценувати складні зразки фольклорної спадщини та розкривати особливості культурно-історичних традицій українського народу. Понад 25 років керує театром – народний артист України, лауреат Міжнародної премії Микола Буравський. Матеріали для своїх програм Микола Буравський черпає з народних джерел: записує і розшифровує пісні, втілює у сценічне дійство та повертає народу у вигляді театралізованих фольклорних вистав.
З нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка глядачам була показана літературно-музична композиція «Любітеся, брати мої…» за творами митця. Затамувавши подих, глядачі переживали разом з артистами всю виставу, тому що воєдино були пов’язані слово, пісня, музика, танок ! По закінченню вистави, всі заспівали славетну пісню «Реве та стогне Дніпр широкий…». Гучними оплесками глядачі дякували колективу за яскраву виставу.
Ця вистава нікого не полишила байдужим, тому що слова, вірші великого Кобзаря наповнюють наше життя новим смислом, новими почуттями!
Для довідки:
Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня» був створений у 1988 році. Творчий склад театрального ансамблю – 45 артистів - професійних співаків, музикантів, танцюристів, але склад творчої групи вільно трансформується під потреби будь-якого місця виступу. Музичний супровід виконується професійними музикантами, які грають на скрипці, цимбалах, бубні, лірі, скрипці, сопілці та ін. Сценічне вбрання артистів виготовлене за зразками справжніх етнографічних костюмів, над якими працювали найкращі художники України. Театральний ансамбль «Берегиня» гідно представляє український фольклор за кордоном. Його гастролі відбулися у Німеччини, Польщі, Югославії, Голландії, Болгарії, Іспанії, Монако, Австрії, Франції, Кореї, Японії. На великому Міжнародному конкурсі у Йоханесбургу (ПАР) театр «Берегиня» виборов п'ять золотих і один срібний сертифікат, здобувши загалом перше місце. На Міжнародному конкурсі у Пхеньяні (КНДР) ансамбль завоював два золотих, два срібних призи, дві міжнародні премії та Головний кубок.
За інформацією Територіального центру соціального обслуговування населення Дніпровського району.