Гірка пам’ять дитинства


Учні 8-Б класу СЗШ №180, що у Дніпровському районі столиці, відвідали урок-виставу на базі Національного музею Голодоморів України за темою «Гірка пам’ять дитинства» щодо голодомору. Метою виставки – є освітлення історичної правди про злочини тоталітарного режиму більшовиків на території України, переосмислення трагедій минулого і вшанування пам'яті невинно вбитих людей. Тут вони мали змогу побачити плакати, архівні матеріали, документи тих часів, фільми про Голодомор 1932-1933 років.
Учні ознайомилися з фотографіями і періодичними виданнями того часу, публіцистичними творами вітчизняних і зарубіжних літераторів, науковими працями дослідників, спогадами свідків голоду, рецептами сурогатних страв, за допомогою яких люди виживали в той жахливий час.
Діти ознайомитися та скуштували страви, якими харчувалися люди в період голоду. Також учні переглянули прем’єрний фільм «Червоне намисто», оснований на реальних спогадах. Вони з сумом, хвилюванням і співчуттям дивилися сюжетні лінії, співпереживали зі всіма його героями … Побачений фільм став для учнів справжнім відкриттям .
Довідково:
Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» — меморіальний комплекс в Києві, розташований на Печерську і присвячений трагедії голодомору 1932—1933 років в Україні та голоду 1921—23 та 1946—47 років. Підпорядкований Міністерству культури України.
Музей складається з меморіальної частини (Свіча пам'яті, скульптура дівчинки з колосками в руках на площі Пам'яті, оточеній жорнами, Янголи при вході до меморіалу, Алея «чорних дощок» та калиновий гай) та Зали пам'яті, що фактично виконує функцію музею.
Короткометражний фільм "Червоне намисто" - прониклива розповідь маленької дівчинки. Усі жахіття того часу вона побачила на власні очі, пережила на власному досвіді.
За інформацією управління освіти Дніпровського району.