Лікарі попереджають: обережно - грип


Грип – високозаразне вірусне захворювання із можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.
За результатами аналізу отриманих даних у сезоні захворюваності на грип та ГРВІ 2016 – 2017 років перехворіло 6,2 млн. населення України, із них 65,6 % становили діти віком до 17 років. Найвищий показник захворілих на грип та ГРВІ відмічався серед населення Київської області та міста Києва, де перехворіло відповідно 27,0 % та 24,0 % населення, найнижчий – у Закарпатській та Тернопільській областях (9,5 % та 9,8 % відповідно).
Віруси грипу типу А(H3N2) сезонний були домінуючими у перші місяці сезону. Від загальної кількості визначених вірусів грипу типу А, віруси грипу типу А(H3N2) сезонний становили 71,1%, що доводить вплив саме цього підтипу на захворюваність у сезон 2016 – 2017 років. Починаючи із 7 тижня 2017 року в циркуляції переважали віруси грипу типу В, що є типовим для закінчення сезону.
На підставі загальних результатів вивчення циркулюючих штамів вірусів грипу, ВООЗ прогнозує циркуляцію у Північній півкулі в сезоні 2017 – 2018 років наступних штамів вірусів:
- A/Michigan/45/2015 (H1N1)pdm09 - подібний вірус,
- A/HongKong /4801/2014 (H3N2) подібний вірус,
- B/Brisbane/60/2008.
Ґрунтуючись на багаторічному досвіді спостереження за грипом, на даних про стан напруги імунітету до грипу у здорових осіб, дуже низькому охопленні вакцинацією серед населення у попередні сезони, погіршенні соціально-економічної ситуації в Україні та враховуючи дані ВОЗ щодо штамів вірусів грипу, що ймовірно циркулюватимуть у сезоні 2017 – 2018 р.р., у новому сезоні 2017 – 2018 р.р. в Україні можна очікувати збільшення кількості захворілих на 14 %.
Найдієвіший засіб профілактики грипу – вакцинація. Особливо необхідною вакцинація проти грипу є для представників груп ризику:
- діти до 5 років;
- вагітні жінки;
- особи, віком від 65 років;
- особи із надмірною вагою;
- хворі на діабет;
- хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
- хворі на хронічні захворювання легень;
- особи із іншими тяжкими хронічними захворюваннями;
- медичні працівники;
- вчителі і вихователі навчальних закладів;
- усі, хто працює у багатолюдних місцях.
Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (із вересня до середини листопада). Вакцинуватися можна також і впродовж усього сезону. Термін, за який організм здатний виробити антитіла до вірусу грипу у відповідь на вакцинацію, у середньому становить близько 15 діб.
Бережіть своє здоров’я та здоров’я тих, хто поряд!
За інформацією Центру здоров’я Дніпровського району міста Києва