Монетизація субсидій – можливість зекономити на споживанні газу, тепла чи води
Курс на монетизацію субсидій – це по суті війна монополістам. Адже управління українцями своїм енергоспоживанням, встановлення лічильників, контроль за якістю і обсягом послуг знищує монополізм у постачанні послуг і корупцію у цій сфері.
На цьому в прямому ефірі на ТК «Прямий» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
-Три роки субсидії, які надходили у вигляді клірингових розрахунків, не стимулювали українців до зменшення енергоспоживання і впровадження енергоефективних заходів. Віртуальні кошти держава сплачувала за незрозумілі обсяги і відповідно неякісні комунальні послуги, що постачались компаніями-монополістами (водоканалами, ТКЕ, облгазами). Чому важлива субсидія «живими» коштами? Це можливість для людей навчитись управляти послугами і своїм споживанням, а також отримати «живі» кошти від держави на сплату комунальних послуг. У той же час зекономлені кошти, які залишаться після оплати комуналки, люди зможуть використати на свій розсуд, – підкреслив Геннадій Зубко.
Урядовець зазначив, що держава не просто допомагає людям сплатити комунальні послуги, а дає можливість за рахунок економії споживання газу, тепла, світла, води мати додаткові кошти на продукти, ліки чи інші потреби. З часом та із зростанням доходів люди усвідомлять, що найкраще вкладення зекономлених на комуналці грошей – це утеплення і модернізація житла. Це дасть ще більшу економію.
Нагадаємо, відтепер субсидія стає соціальною виплатою, яка буде адресована конкретній людині. Механізм її отримання зрозумілий і справедливий. На сьогодні додаткових заяв і довідок надавати непотрібно. Ні в соцслужбу, ні в Пенсійний фонд, ні в банк звертатись не потрібно. Вперше повністю всю турботу на себе взяла держава. Тепер реально громадяни України відчують, що в центрі реформи людина.
Пенсіонери отримають суму нарахованої субсидії в день отримання пенсії (це з 4 по 25 березня) на існуючі пенсійні картки або готівкою через поштові відділення чи кур’єром Укрпошти додому.
Громадяни не пенсійного віку з 12 березня отримуватимуть першу субсидію грошовим переказом через платіжну систему «Швидка копійка». Для цього необхідно звернутись до будь-якого відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом. Також всім субсидіантам надішлють на адресу проживання персональне повідомлення з роз’ясненням про розмір субсидії, за що нарахована субсидія та як її отримати «живими» коштами.
За інформацією vechirniykiev.com.ua