Об’їзд Дніпровського району: територія доглянута й постійно прибирається


З Дніпровського та Деснянського районів Києва стартували об’їзди територій столиці міською комісією з проведення весняного двомісячника з благоустрою, озеленення та поліпшення санітарного стану столиці під керівництвом заступника директора департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА – начальника управління контролю за благоустроєм Сергія Роменського та за участю виконуючого обов’язки голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ольги Дейнеги.
Маршрут об’їзду був повністю оновлений – аби члени комісії мали змогу проінспектувати стан благоустрою в максимально більшій кількості місць Дніпровського району. Отже – стартувавши за шляхопроводом на перетині вулиці Братиславської та Броварського проспекту, члени комісії оглянули територію парку культури та відпочинку «Перемога», про аспекти другої черги його реконструкції докладно розповіла Ольга Дейнега. Звичайно, кинулися в очі охайність і доглянутість паркових алей та насаджень. Це досягнення районних зеленбудівців та самих дніпровчан, які під час суботників прибирають територію улюбленого парку.
Довідково:
Останнього разу члени комісії інспектували Русанівку, Березняки, відвідали парк «Вербовий гай», реконструйований за стандартами європейського рівня та функціонуючий легкоатлетичний манеж, оглянули дитячі майданчики за маршрутом,а також новий житловий масив «Паркові озера» тощо.
Схвально відгукнувся начальник управління контролю за благоустроєм Сергій Роменський і про «зовнішній вигляд» території, прилеглої до залізничної платформи «Троєщина», що неподалік озера «Райдужне». Адже всі пам’ятають, коли певний час не працював метрополітен, саме електрички столичного кільця (до якого входить і ця зупинка) були максимально задіяні та ледь витримували пасажиропотік.
Протягом усього інспектування Ольга Дейнега детально розповідала про те, які зміни відбуваються в сфері благоустрою мікрорайонів, до яких входять вулиці Райдужна, Кибальчича, бульвар Давидова, вулиці Ентузіастів, Тампере, Шліхтера, Будівельників, парку «Тельбин» тощо.
Члени комісії на власні очі побачили, що вже зроблено та дійшли висновку щодо того, що як для початку весняного сезону Дніпровський район доглянутий та виглядає охайно. Але попереду ще чимало повсякденної роботи з покращення району. Зокрема нагально потребує фінансування, а отже й активізація робіт, друга черга реконструкції центрального парку культури й відпочинку «Перемога». Не меншої уваги потребує розвиток мікрорайону ДВРЗ, де насамперед мають вирішуватися проблеми з водопостачанням та ремонтом каналізаційних мереж в приватному секторі, а також гостро стоїть питання ремонту автошляхів.
На підсумковому засіданні у Дніпровській районній у м. Києві державній адміністрації заступник директора департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА – начальник управління контролю за благоустроєм Сергій Роменський зазначив, що стан благоустрою двох районів членами комісії визнано як задовільний. Щодо недоліків, то було доручено ліквідувати стихійні звалища відходів у приватному секторі, а також значно покращити благоустрій на так званих позабалансових територіях.
Сергій Якович наголосив на тому, що слід найближчим часом провести наради з керівниками підприємств, установ та організацій некомунальної форми власності та зобов’язати їх взяти участь у заходах із благоустрою прилеглих територій (насамперед під час двомісячника, коли щосуботи влаштовуються загально районні заходи з прибирання). Він зажадав звернути їхню увагу на ремонт та покращення фасадів, вітрин, вхідних груп тощо. Також йшлося й про обстеження балансових територій, перевірку оглядових колодязів та укомплектування їх (за потреби) кришками люків, ліквідацію провалів на тротуарах, ремонт сходів у підземних переходах, ліквідацію аварійних та сухостійних дерев, поновлення зруйнованих елементів на дитячих та спортивних майданчиках. Балансоутримувачам забезпечити санітарне очищення берегових смуг річок, озер, розпочати активну підготовку та отримання паспортів для відкриття пляжів і зон відпочинку біля води. На часі – санітарна очистка конструкцій зупинок міського громадського транспорту, опор освітлення та контактної мережі, входів та виходів із метро. Наголошувалося й на тому, що слід розпочати активну підготовку міських кладовищ до поминальних днів. Зокрема йшлося про те, що слід забезпечити вільний, зручний прохід відвідувачів до кладовищ, надавати всіляку допомогу під час впорядкування могил (завести пісок, своєчасно вивести відходи тощо), упорядкувати пам’ятники, пам’ятні знаки та меморіальні дошки.
Підготовлено у відділі з питань внутрішньої політики і зв’язків із громадськістю.