Пілотний проект щодо тимчасових споруд


У Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації відбулася нарада з представниками малого та середнього бізнесу під головуванням першого заступника районного голови Ігоря Щербака. Обговорення торкалося внесення змін і доповнень до проекту комплексної схеми розміщення тимчасових споруд у місті та Дніпровському районі зокрема.Отже, мова про так звані МАФи – малі архітектурні форми з надання різнобічних послуг населенню. Зазначалося, що натепер їх у нашому районі налічується близько 1200 одиниць. Міська ж влада Києва, як єдиний розпорядник земельного фонду столиці, за вищезгаданою схемою надає Дніпровському району місце лише під 820 МАФів. Втім, поки це лише проект, районна влада може клопотати про їхню більшу кількість. Але маємо виконати декілька умов.
По-перше, не підлягає оскарженню необхідність у стислі строки демонтувати кіоски та павільйони у так званих «червоних зонах» - біля входів-виходів станцій метрополітену, зупинок громадського транспорту, пішохідних переходів, а також у зонах технологічно важливих або небезпечних об’єктів і мереж. По-друге, із санітарно-епідеміологічних міркувань усі пункти обслуговування населення мають бути підключеними до водопостачання та каналізації. По-третє, у зонах скупчення торгівельних точок треба провести оптимізацію за їхнім функціональним призначенням, аби урізноманітнити там спектр послуг для громадян, а не пропонувати їм, скажімо, лише одну групу товарів. Зрештою, що й пропонується пілотним проектом Дніпровського району, маємо змінити сам вигляд таких споруд, коли скупчення різнобарвних неоковирних павільйонів і кіосків поступиться місцем цілісним торгівельно-побутовим комплексам охайного й сучасного архітектурного вигляду з підведеними необхідними технічними комунікаціями.
Пропонується започаткувати такі пілотні проекти спершу за чотирма адресами: бульвар Перова 36, проспект Гагаріна 3, проспект Миру 2-4, вулиця Стальського 22/10. Так, у районі Ленінградської площі наразі маємо 54 кіоски, що унеможливлюють нормальне пересування людей тощо, плануємо ж залишити близько 30-ти: треба ж розвантажити тротуари! Натомість, за зазначеною адресою по вулиці Стальського нині маємо 12 МАФів, а можемо встановити всі 20, якщо облаштуємо їх у вигляді єдиного комплексу. Кому з підприємців віддаватимемо перевагу? Звичайно, насамперед тим, хто має правочинні дозвільні документи, регулярно сплачував податки та робив внески пайової участі у соціально-економічних програмах нашого району. Таким сумлінним підприємцям буде, у разі необхідності, забезпечена й компенсаторна підтримка з боку районної влади, якщо їхнє майно вимушено змінить місце дислокації. До речі, як партнерський крок влади назустріч бізнесу, дозволи на встановлення МАФів тепер будуть подовжені до 5 років, а платежі за них здійснюватимуться раз на рік.Присутні на нараді підприємці цілком схвально висловилися щодо озвучених новацій і висловили готовність співпрацювати в цьому з районною державною адміністрацією. Мають і не забаритися з власними пропозиціями, оскільки 15 вересня районна схема розміщення МАФів має бути передана до Департаменту архітектури та містобудування Київської міської державної адміністрації з наступним винесенням на розгляд і затвердження сесією Київради.
Підготовлено відділом внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю