В районі відбулися змагання "Козацькому роду нема переводу"
![](https://media-stg.kyivcity.gov.ua/kyivcity/uploads/public/64e/643/807/thumb_336595_400_280_0_0_auto.jpg)
![](11476.jpg)
Сучасний громадянин України має бути добрим, чуйним, небайдужим до тих, хто опинився у важких життєвих умовах.
З метою залучення молодшого покоління до активного способу життя, виховання їх на основі козацьких традицій, пропаганди та популяризації військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") учасники рою "Меч Арея" ліцею №208 Дніпровського району столиці підготували та провели зустріч з дітьми, що обділені батьківським піклуванням.
11 травня відбулась зустріч "Козацькому роду нема переводу" з учнями школи-інтернату №14 Дніпровського району м. Києва. Під час заходу джури познайомили дітей з засадами та принципами руху "Сокіл" ("Джура"), провели бесіду про те, як важливо бути патріотом України в наш час. Організували спортивні випробування: перетягування линви, рух "гусячим кроком". Взагалі зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Наші джури вручили подарунки дітям інтернату.
Рій «Меч Арея» своє головне завдання вбачає у вихованні любові до рідної землі, звичаїв українського народу, його історії та героїчних вчинків сьогодення, національної свідомості, формування й розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту своєї Батьківщини на прикладі сучасних подвигів.
Довідково.
«Сокіл» («Джура») — всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра. Гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віче, і являє собою добровільне об'єднання дітей для виконання завдань гри. Гра проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України. Проводиться на загальнонаціональному рівні з 2012 року.
Метою гри є військово-спортивне і національно-патріотичне виховання української молоді на основі традицій українського козацтва:
- виховання нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей;
- виховання у молоді глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до творчої праці, до військової служби та захисту своєї Батьківщини шляхом залучення до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи;
- формування і виховання, спираючись на національні козацькі педагогічні традиції, у юнаків і дівчат високих морально-психологічних якостей; мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, дисциплінованості і ініціативності;
- виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління українців на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя.
Завдання змагань:
- фізичне, соціальне, розумове та духовне виховання молоді на основі козацьких морально-світоглядних цінностей.
- вшанування геройського чину борців за незалежність Української держави;
- формування серед молоді засад здорового способу життя засобами туризму, спорту, патріотичного виховання;
- популяризація серед молоді військово-прикладних видів спорту, активних способів дозвілля, історії визвольних змагань та української військової традиції.
Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Управління освіти Дніпровського району