Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Як швидко та якісно відремонтувати заклади освіти

Опубліковано 09 червня 2015 року о 14:34
фото

9 червня до Центру «Наші діти», що у Дніпровському районі по проспекту Тичини, 28-Б, завітало чимало поважних гостей – депутати Київської міської ради Віталій Росляков і Олесь Маляревич, заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко і начальник Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян, голова Дніпровської районної державної адміністрації Ярослав Горбунов і його заступник Алла Загородня, керівники дошкільних навчальних закладів міста.

Насправді, наш місцевий виховний заклад – Центр «Наші діти» широко знаний в усій країні, бо, заснований Німецько-Польсько-Українським товариством, першим в Україні(!) облаштований за найсучаснішими технологіями, чия система опалення повністю заснована на експлуатації відновлюваних - геотермічних джерел енергії. Це дало вражаючий економічний ефект: коли за звичної системи опалення площі Центру в 3000 квадратних метрів потребувалося б заплатити по рахунках за опалення 1020000 гривень, то за впровадженої тут геотермальної системи рахунки не перевищуватимуть 85000 гривень на рік – досвід, гідний наслідування, бо вартий того у прямому сенсі розуміння!

Заступник голови КМДА Ганна Старостенко актуалізувала зустріч нагадуванням, що саме від сьогодні офіційно відкривається міський конкурс на проведення ремонтно-реконструкційних робіт у наших дитячих садочках за грантові інвестиційні кошти, а тут, мовляв, у Центрі «Наші діти» такий вражаючий наочний приклад для керівників ДНЗ, що і як варто робити.

Громадянин Німеччини Андре Поддубни – виконавчий директор Німецько-Польсько-Українського товариства, щиро подякував міську та районну влади за зібрання такого широкого загалу на базі Центру «Наші діти», що дозволить предметно й ефективно продискутувати презентований проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури».

Пан Андре нагадав, як 20 років тому його спільне Товариство взяло в експлуатацію у Дніпровському районі столиці України наполовину знищену будівлю колишнього дитячого садочка 1970 року спорудження і, капітально реконструювавши його, у 1995 році відкрило тут Центр «Наші діти», як помешкання та місце виховання дітей, полишених батьківської опіки (у тому числі наразі тут перебувають 20 юних громадян України із зони проведення АТО).

Мета, продовжив пан Андре, в нас спільна – створення комфортних умов для дітей. Я не педагог – економіст, тому міркую формулою, як за менші кошти досягнути максимального економічного ефекту. А тут ми отримали 12-разовий економічний ефект, яким я пишаюся і пропоную це іншим – через участь у проекті «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» під патронуванням Уряду Німеччини.

Виконавчий директор Українського фонду соціальних ініціатив Олександр Красовський поінформував, що його організацією вже реалізовано понад 1000 проектів по всій Україні. Зокрема, в місті Києві відремонтовано дитячий інтернат, близько 10 шкіл і дитячий садочків, й усе за рахунок нашого донора – відповідного Фонду соціальних ініціатив Німеччини.

Наразі, продовжив він, враховуючи скрутне становище України, Уряд Німеччини відмінив умову обов’язкового залучення 20% коштів із бюджетів місцевих громад нашої держави, тож затверджені проекти 100% інвестуються Німеччиною.

Далі мова пішла про, так би мовити, техніко-організаційні умови участі в проекті установами освіти нашого міста.

Бюджетна межа кожного проекту по конкретному об’єкту становить не більше 300 тисяч євро інвестиційних коштів. Ремонтовані об’єкти мають перебувати в комунальній власності та не перепрофільовуватися за цільовим використанням упродовж не менше 15 років – тобто залишатися закладами для дітей.

Одним із критеріїв залучення до участі в проекті – щоби це не спричиняло конфліктів у місцевій громаді та кожному конкретному закладові. Додатковими критеріями відбору на право участі в проекті є наступні:

-         можливість швидко його реалізувати;

-         концентрація внутрішньо переміщених осіб через події в зоні АТО;

-         перспектива збільшення місць для дітей;

-         можливість впровадження енергозберігаючих технологій тощо.

Ті навчального-виховні заклади, що забажають взяти участь у проекті, мають отримати загальне позитивне ставлення до цього з боку педколективу та батьків, а також створити власну Агенцію з 3-5 осіб, які на громадських засадах виступатимуть як замовниками робіт, так і наглядовими супроводжувачами його реалізації. Надалі відбуватиметься процедура закупівлі послуг виконавця робіт, самі ремонтно-будівельні роботи та навчання персоналу закладу у використанні нового устаткування.

Найбільше ж присутніх занепокоїв термін подання документів – до 15 червня поточного року, тобто впродовж тижня, сприяння в оформленні яких будуть надані відповідними фахівцями Українського фонду соціальних ініціатив, що в місті Києві розташований за адресою: вулиця Лук’янівська, 77.

Отже, сміливі та рішучі, зацікавлені в поліпшенні умов роботи та послуг діточкам – до праці!

Підготовлено відділом з питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux