Якщо у Вас вилучили посвідчення водія…


У разі вчинення водієм грубого порушення Правил дорожнього руху інспектор ДАІ, при оформленні адміністративного протоколу, має право вилучати посвідчення водія, яке скеровується разом з матеріалами на розгляд до суду. Натомість водій отримує “Тимчасовий талон”, який, як правило, викликає у водіїв занепокоєння та хвилювання: “Як мені повернути вилучене посвідчення водія, а саме головне, де його можна буде отримати?”
Перелік порушень Правил дорожнього руху, за вчинення яких передбачено вилучення посвідчення водія:
- Керування транспортним засобом у стані сп’яніння, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває у стані такого сп’яніння, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп’яніння (накладення штрафу на водіїв від 3400 грн. до 5950 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб);
- Створення аварійної ситуації (накладення штрафу від 680 грн. до 850 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року);
- Невиконання водіями вимог про зупинку (накладення штрафу від 155 грн. до 187 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців);
- В'їзд на залізничний переїзд особою, яка керує транспортним засобом, у випадках, коли рух через переїзд заборонений (накладення штрафу від 850 грн. до 1190 грн. з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого);
- Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів (накладення штрафу від 340 грн. до 425 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року);
- Повторне протягом року керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів або який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має вищевкзані несправності, або що підлягає обов'язковому технічному контролю але своєчасно його не пройшов (позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб).
Зрозуміло, що інспектор ДАІ може лише вилучити у порушника посвідчення на право керування транспортним засобом, а от міра покарання визначається судом.
Отже, вилучили права, а що ж далі?
Далі водій отримує тимчасовий дозвіл на право керування, термін дії якого обмежується трьома місяцями з дати його виписання. Цей строк надається для того, щоб суд розглянув передані матеріали адміністративного правопорушення та виніс рішення у справі. Однак, зустрічаються непоодинокі випадки, коли термін дії “дозволу” закінчився, а рішення в суді ще не прийняте. В цьому випадку водієві необхідно звернутися до відділу Державтоінспекції за місцем реєстрації з заявою про повернення посвідчення водія на його ім’я, до якої долучити тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, термін дії якого закінчився та довідку (повістку) з суду із вказанням дати розгляду справи.
Для того, щоб отримати посвідчення водія після винесення судової ухвали необхідно також звернутися до відділу Державтоінспекції за місцем реєстрації (в разі дорожньо-транспортної пригоди – за місцем скоєння) та мати при собі наступні документи:
- тимчасовий дозвіл направо керування транспортним засобом;
- копію постанови суду з печаткою;
- копію квитанції про сплату штрафу;
- довідку відповідного органу про відбуття адміністративного арешту (в разі обрання судом санкції у вигляді адміністративного арешту).
У разі позбавлення громадянина судом права керування на передбачений статтею адмінкодексу строк, посвідчення водія надсилається до відділу МРЕВ. Отримати його назад можна лише по закінченню строку позбавлення після здачі теоретичних іспитів на право керування.
Отримати посвідчення можна у кабінеті адміністративної практики відділу Державтоінспекції за місцем реєстрації (або за адресою місця проживання, якщо вона була вказана у протоколі про адміністративне правопорушення) за наступними адресами:
Район обслуговування |
Телефон |
Відділ ДАІ Голосієвського району |
258-93-84 вул. В.Забіли,3 |
Відділ ДАІ Дарницького району |
562-83-19 вул. Тростянецька,58-а |
Відділ ДАІ Деснянського району |
546-58-22 вул. Драйзера, 2-в |
Відділ ДАІ Дніпровського району |
292-70-03 вул. Лобачевського, 23а |
Відділ ДАІ Оболонського району |
464-19-82 вул.Рокосовського,10а |
Відділ ДАІ Печерського району |
286-27-16 Військовий проїзд, 8 |
Відділ ДАІ Подільського району |
433-43-33 вул. Туполєва,19 |
Відділ ДАІ Святошинського району |
424-95-51 вул. Львівська, 80 |
Відділ ДАІ Солом”янського району |
249-04-29 вул. Н.Ополчення,10/12 |
Відділ ДАІ Шевченківського району |
235-12-13 вул. Старовокзальна, 12 |
Нагадуємо, що у місті Києві прийом у відділах Державтоінспекції здійснюється у вівторок та четвер з 14.00 до 18.00 і у суботу з 09.00 до 13.00.
Важливо пам’ятати, що не затребувані посвідчення водія зберігаються у районних відділах Державтоінспекції протягом двох років.
За інформацією ДАІ Дніпровського району.