Головна  →  Новини  →  19 лютого 2019

З нагоди 50-річчя утворення Дніпровського району відбувся 18 Всеукраїнський фестиваль "Зимові джазові зустрічі"

З нагоди 50-річчя утворення Дніпровського району відбувся 18 Всеукраїнський фестиваль "Зимові джазові зустрічі"
16 та 17 лютого в Школі джазового та естрадного мистецтв (ШДЕМ) відбувся 18 Всеукраїнський фестиваль "Зимові джазові зустрічі". Захід проходив в рамках відзначення 50-річчя утворення Дніпровського району столиці. 
В концертах фестивалю прийняли участь провідні майстри джазу, викладачі та учні ШДЕМ, народний аматорський колектив джазовий оркестр "Big yellow band" та спеціально запрошені гості.
 
Довідково.
Єдина в Україні державна Школа естраного та джазового мистецтв міста Києва створена у 2001 році, член International Association of Schools of Jazz, являє собою унікальну структуру,яка не тільки професійно навчає дітей та дорослих основам традиційного та сучасного джазу, академічній, рок- і поп-музиці на інструментальному та вокальному відділеннях, не тільки підвищує їх фах в майстер-класах зірок світового рівня, не тільки консолідує в своїй сфері кращі сили української естради та джазу, але й формує, розвиває, пропагує та досліджує основні тенденції вітчизняного естрадного та джазового музикування. У школі працюють високопрофесійні викладачі, народні та заслужені артисти України, лауреати міжнародних фестивалів та конкурсів джазової, популярної та академічної музики, знані фахівці сфери шоу-бізнесу.

За роки існування школа дістала численні державні нагороди, двічі перемогла в програмі “Мистецький Олімп України”.

На сьогоднішній день в школі навчається близько 800 учнів, з них більше половини на бюджетних відділах, інші — в групах естетичного виховання. В 2013 році в школі відкрито хореографічне відділення за напрямком «Сучасний танець». В школі успішно працюють лауреати численних міжнародних та всеукраїнських конкурсів ансамбль сучасного танцю “Крила”, театр дитячої пісні “Нотки”, народний аматорський джазовий оркестр “Big yellow bend”, студія дитячого мюзиклу «О’кей!» . В школі функціонує перший в Україні музей джазового мистецтва з експозицією, присвяченою пам'яті видатного українського джазового музиканта та педагога Євгена Дергунова.

В школі започатковані та щорічно проводяться :

  • Всеукраїнський фестиваль “Зимові джазові зустрічі” ім. Є.Дергунова (з 2001 р.);
  • Міжнародний дитячо-юнацький конкурс на краще виконання музики "THE BEATLES” “Yellow submarine” (з 2008 року);
  • Фестиваль авторської пісні і поезії “Острів” імені Довлета Келова ( з 2008 року);
  • Всеукраїнський конкурс “Мюзикл-авеню” (з 2011 року);
  • Всеукраїнський конкурс на краще виконання джазових творів серед дітей та молоді “Jazz Дебют” (з 2013 року).

За останні роки учні школи стали переможцями більш ніж 500 джазових, естрадних, фольклорних, класичних конкурсів та фестивалів як в Україні, так і багатьох державах світу. Спільно з видатними джазовими музикантами світу приймали участь в численних мистецьких акціях в Україні та закордоном. Разом з GIZ презентували своє мистецтво в культурній програмі Чемпіонату з Футболу (Євро 2012) та інш. Учні школи неодноразово ставали стипендіатами Голови Київської міської державної адміністрації та Голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

24 квітня 2003 року за вагомий внесок в розвиток мистецтва, пропаганду ідей гуманізму та миру в усьому світі, навчальному закладу було присвоєно почесне звання “Школи зірок миру” з врученням відповідного сертифікату. Назву Школи джазового та естрадного мистецтв було внесено в перелік учбових закладів світу, що займаються великою культурною та миротворчою діяльністю.

Особливу увагу керівництво школи приділяє загально-естетичному та гуманістичному вихованню дітей. Сам факт спілкування з видатними музикантами, провідними діячами української та світової культури надихає учнів не тільки на ретельне опанування величезного надбання культурної спадщини, але дозволяє їм брати безпосередній приклад з творчої діяльності мистецької еліти.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу культури Дніпровської РДА та Школи джазового та естрадного мистецтв

Перейти до спискуВерсiя для друку