Головна  →  Оголошення  →  20 березня 2019

Про створення музею «Становлення української нації»

Про створення музею «Становлення української нації»

Історико-культурна спадщина – один з основних елементів формування позитивного іміджу країни, її цінності у світовій історії та туристичної привабливості. Європейські держави намагаються гідно представити свої країни на світовій арені, інвестуючи значні кошти у популяризацію  свого славетного минулого.

Історію нашої країни неодноразово переробляли, але зараз ми маємо нагоду об’єктивно відтворити справжню роль України у формуванні європейської спільноти, показати світові яскраві історичні події та постаті, якими може пишатися кожна нація.

Саме з цією метою в Україні створюється музей «Становлення української нації». Це надсучасний музей, у якому буде представлено історію нашого народу у 3-D фігурах видатних українців, діорамах, мапах, картинах, починаючи від розбудови Київської Русі і до сьогодення. Ідея та концепція музею спонукатиме відвідувачів відчувати гордість за своє походження та відкриватиме Україну світові  з сильного боку. Народ, який має спільну історію, традиції, плани розвитку та цілі – це нація.

Над проектом працює потужна команда - понад 50 українських та світових фахівців: історики, скульптори, дизайнери, ІТ-спеціалісти, громадські діячі, волонтери. Це науково-пошукові роботи, написання наукових обґрунтувань до кожної композиції, фігури, діорами. До розбудови музею долучилися наукові організації, профільні музеї, громадські організації, благодійні фонди, серед яких Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України, Національний військово-історичний музей України, Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, ГО «Рідна країна», ГО «За помісну Україну» та багато інших.

Унікальні складові проекту:

  • Всього за 1,5-2 години у музеї можна буде ознайомитися із 1,5-тисячолітньою історією України у захоплюючому мультимедійному форматі
  • 25 експозицій, сюжетних композицій, об’єднаних єдиною ідеологією, розташованих за принципом галереї;
  • 110 історичних фігур видатних українців від часів Київської Русі до сьогодення, які сприяли уславленню України;
  • 24 діорами з 5-D ефектом;
  • 30 мультимедійних стендів, світлові. Звукові та аромоефекти;
  • 300 картин, мап, інформаційних стендів;
  • 10 голограм;
  • 250 аудіогідів.

З червня 2017 року розпочато виготовлення експонатів. На даний час уже виготовлено понад 80 фігур, одяг, зброя, прикраси, ескізи на 5D діорами, розробляються голограми, монтується відео та аудіо ролики.

Експозиції музею займатимуть площу 1700 кв. м та будуть розташовані на мінус 1 поверсі в головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні. Це зробить привабливу туристичну локацію ще потужнішою, допоможе українцям та іноземним гостям побачити Україну з найкращого боку, зрозуміти її автентичність та багатогранність.

За інформацією: kyivcity.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку