Головна  →  Новини  →  16 травня 2019

Дніпровська райдержадміністрація долучилася до відзначення Дня вишиванки

Дніпровська райдержадміністрація долучилася до відзначення Дня вишиванки

Кожний третій четвер травня Україна відзначає День вишиванки. З нагоди свята вбралися у різнобарвні вишиті сорочки очільник Дніпровського району Петро Онофрійчук та його заступники, керівники та спеціалісти всіх структурних підрозділів Дніпровської райдержадміністрації, комунальних служб району.

Розмаїття вишитих сорочок, національних прикрас у День вишиванки сприяє відчуттю причетності до загальної ідеї єдності українців. Ми ще раз переконалися, що вишиванка - це не просто сорочка, а вишивка - не лише спосіб декорування та прикрашання одягу. Вишиванка - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь - зв’язок, що не переривається віками. 

З кожним роком збільшується кількість людей, які і в повсякденному житті, і на державні свята вбираються у вишиванки, таким чином демонструючи любов до своєї Батьківщини та повагу до традицій українського народу. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Довідково.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку - одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики

Перейти до спискуВерсiя для друку