Головна  →  Новини  →  25 листопада 2019

В усіх закладах освіти Дніпровського району відбулись заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів

В усіх закладах освіти Дніпровського району відбулись заходи до Дня пам’яті жертв голодоморів

Напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів та 86-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні в усіх закладах освіти Дніпровського району відбулись тематичні заходи. Були проведені виховні години, «круглі столи», виставки фотографій, книг та малюнків. Хвилиною мовчання вшанували всіх померлих.

Вчителі та учні середньої загальноосвітньої школи № 103 (вул. Алматинська, 89) поклали квіти і колосся пшениці до Меморіалу жертвам Голодомору в Україні та відвідали Національний музей «Меморіал жертв Голодомору». Діти мали змогу побачити предмети домашнього вжитку селянства 20-30-х років ХХ ст., зібрані у селах, що постраждали від голодомору, переглянути Національну Книгу Пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр., яка містить інформацію про майже 900 тис. померлих в ті роки. Кожен усвідомив, що страшна кістлява рука голоду торкнулася майже кожної родини нашого народу. Після демонстрації відео інсталяції про причини, характер та наслідки голодомору, вихованці хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих та засвітили свічки.

Також у школі № 103 відбулись майстер-класи з виготовлення свічок, які діти, спільно з родиною, 23 листопада запалили у своїх вікнах в пам’ять про мільйони знищених голодомором українців. Також протягом дня у школі транслювались тематичні відеоролики, фрагменти документальних фільмів присвячених цій пам’ятній даті.

У середній загальноосвітній школі № 4 (вул. Сулеймана Стальського, 26-а) були проведені історичні уроки «Хай не повторяться ніколи жахіття Голодоморів!». Учні та педагоги школи вшанували хвилиною мовчання пам’ять про тих, хто став жертвою Голодоморів в Україні, вшанували і тих, хто за окраєць хліба не доносив на брата, не відривав окраєць хліба від голодних дитячих ротів, не торгував святинею…

У спеціалізованій школі № 120 (вул. Райдужна, 17Б) провели уроки-пам'яті, диспути, читання та обговорення оповідань з даної тематики. Також протягом дня транслювалися тематичні відеоролики. У фойє школи була представлена тематична інсталяція.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політки за матеріалами управління освіти Дніпровського району м. Києва

Перейти до спискуВерсiя для друку