Головна  →  Новини  →  24 квітня 2020

Звернення голови Дніпровської РДА Петра Онофрійчука з нагоди Дня пам’яті Чорнобильської трагедії

Звернення голови Дніпровської РДА Петра Онофрійчука з нагоди Дня пам’яті Чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. «Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження.

Чорнобиль - не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Страшна трагедія не обминула і жителів нашого району. Сотні добровольців тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці. Ми були свідками героїчних зусиль цілого покоління наших співвітчизників, які врятували майбутнє для своїх нащадків і глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття, які виявили самовідданість в тих екстремальних обставинах.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.

Відлуння біди стихне ще не скоро, її наслідки відчують на собі і майбутні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти і огорнути турботою тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ.

Низько схиляємо голови перед тими, хто став на шляху згубної радіації та самовіддано виконав свій обов’язок. Водночас вклоняємось перед пам’яттю тих, хто рятував нас від наслідків катастрофи ціною власного життя.

Вічна слава і пошана тим, хто з нами!

Вічна пам’ять тим, хто відійшов у вічність!

З повагою

Голова Дніпровської районної

в місті Києві державної адміністрації Петро Онофрійчук

Перейти до спискуВерсiя для друку