Головна  →  Новини  →  7 липня 2020

Питання недопущення несанкціонованої торгівлі на території Дніпровського району - на контролі

Питання недопущення несанкціонованої торгівлі на території Дніпровського району - на контролі

З метою недопущення несанкціонованої торгівлі в Дніпровському районі створено оперативну групу у складі фахівців структурних підрозділів Дніпровської РДА, представників Дніпровського управління Національної поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві та громадських організацій (розпорядження від 22.08.2017 №455 «Про створення оперативної групи з недопущення несанкціонованої і стихійної торгівлі та контролю за дотриманням Правил благоустрою м. Києва»).

За червень 2020 року під час проведення рейдів оперативною групою складено 56 протоколів про адміністративне правопорушення:

  • 27 протоколів працівниками правоохоронних органів за статтею 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях» КУпАП;
  • 29 протоколів за статтею 152 «Порушення державних стандартів, норм і правил благоустрою територій населених пунктів» КУпАП).

Під час проведення рейдів вживаються заходи з ліквідації стихійної торгівлі, а саме: складаються протоколи про адміністративне правопорушення, з особами, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях проводиться попереджувальна та роз’яснювальна робота щодо адміністративної відповідальності та пропонується реалізовувати свою продукцію на ринках міста або приймати участь в районних ярмаркових заходах. Фахівцями відділу з питань благоустрою та контролю за охороною природного середовища Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації складаються протоколи про адміністративні правопорушення у зв’язку з самовільним зайняттям частини території об’єкту благоустрою, а саме розміщення торгівельних яток та лотків.

Відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення торгівля з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях є порушенням громадського порядку та тягне за собою накладання відповідного штрафу, а статтею 255 притягувати до відповідальності осіб, які здійснюють несанкціоновану торгівлю, мають право тільки працівники органів внутрішніх справ.

Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація постійно надсилає листи до Дніпровського управління поліції  Головного управління Національної поліції в м. Києві із зазначенням адрес функціонування несанкціонованої торгівлі на території району та проханням вжити відповідних заходів реагування та притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності.

Питання щодо додержання вимог адміністративного законодавства, виявлення та документування несанкціонованої торгівлі на території Дніпровського району знаходиться під постійним контролем керівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації та Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві.

Інформацію підготовлено відідлом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу торгівлі та споживчого ринку, відділу з питань благоустрою та контролю за охороною природного середовища

Перейти до спискуВерсiя для друку