Головна  →  Новини  →  3 грудня 2020

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. Він встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї 14 жовтня 1992 року.

Цей день не є святом, він покликаний привернути увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Сьогоднішній день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства - людей із інвалідністю.

За оцінками ВООЗ, понад мільярд людей - близько 15% населення світу - стикаються з будь-якою формою інвалідності. Очікується, що це число буде зростати у зв'язку зі старінням населення і зростанням поширеності неінфекційних захворювань. Хоча інвалідність корелює з неблагополучним становищем, не всі люди з обмеженими можливостями в рівній мірі знаходяться в неблагополучному становищі. Багато що залежить, зокрема, від умов, в яких вони живуть, і від того, чи мають вони рівний доступ до охорони здоров'я, освіти і зайнятості.

Станом на 01.12.2020 року в Управлінні соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації перебуває на обліку 25068 осіб з інвалідністю. Із них:

  • осіб з інвалідністю внаслідок війни - 848;
  • осіб з інвалідністю від загального захворювання та дитинства - 20 024;
  • осіб з інвалідністю внаслідок аварії на  ЧАЕС- 1 196;
  • осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю - 3 000.

Постійна турбота про людей - головне завдання державної соціальної політики. А турбота про соціальний захист людей з інвалідністю - це дуже відповідальна і важлива робота, а також одна з чільних ознак цивілізованої й демократичної держави.

У Дніпровському районі міста Києва вживаються всі необхідні та можливі заходи щодо безумовного виконання Законів України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам», «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та постанов Кабінету Міністрів України, які стосуються соціального захисту осіб з інвалідністю.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації

 

Перейти до спискуВерсiя для друку