Головна  →  Новини  →  21 липня 2021

Шаховий турнір Дніпровського району відбувся в бібліотеці ім. К.Симонова

Шаховий турнір Дніпровського району відбувся в бібліотеці ім. К.Симонова

Майстри шахової гри, молоді і досвідчені, титуловані і ті, яких ще чекають визнання і нагороди, завітали 20 липня до зали бібліотеки ім. К.Симонова на шаховий турнір Дніпровського району присвячений Дню шахів.

Бібліотека в рамках пізнавальної години підготувала книжкову виставку «Шахове мистецтво. Що ми знаємо про шахи?..». Не зважаючи на те, що більшість присутніх шахісти з досвідом і знаннями, вони з цікавістю переглянули представлені книжки.

Захід пройшов за підтримки і з ініціативи депутата Київради Тараса Криворучка, який є давнім другом бібліотеки та директора шахового клубу «Бригантина» Олександра Рибченка.

Спортивний азарт, прагнення до перемоги, толерантність і повага до партнерів, доброзичливе оточення вболівальників стали ознакою цього заходу, адже давній шаховий девіз «Gens una sumus – МИ ВСІ ОДНА СІМ'Я».

Довідково.

Як свідчать археологічні відкриття і давні манускрипти, шахам більше 2000 років і їх популярність у світі постійно зростає.

Після першого в історії шахів міжнародного турніру в 1851 році, пройшла ще велика кількість турнірів, які залишили яскравий слід в історії шахів. Поняття «великий турнір», «супертурнір», «турнір зірок» увійшли у лексикон засобів масової інформації і шанувальників шахів.

Закладені в природі шахової гри можливості розвитку і виховання, в першу чергу молодого покоління, роблять актуальними вислів великого шахового мислителя Ласкера: «Виховання здатності самостійно мислити потребує добрих вчителів – майстрів шахової гри…»

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами відділу культури Дніпровської РДА

Перейти до спискуВерсiя для друку