Головна  →  Оголошення  →  10 січня 2022

Держава надає фінансову допомогу безробітним громадянам із малозабезпечених сімей на започаткування власного бізнесу

Із січня 2022 року Державна служба зайнятості надає безробітним членам малозабезпечених сімей фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу. Допомога надається в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей («Рука допомоги») відповідно до Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 №397.

Нова бюджетна програма – це нові можливості для зайнятості населення, створення нових робочих місць, поповнення місцевого бюджету податками від нових бізнесів, залучення додаткових інвестицій у громаду.

Державна допомога на започаткування власного бізнесу є безвідсотковою та складає до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97500 грн). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через 3 роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за 3 роки податків та єдиного соціального внеску.

Повернення коштів не здійснюється, якщо сума сплачених податків перевищила суму наданої фінансової допомоги, або якщо підприємець працевлаштує у перший рік своєї роботи ще 2-ох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості.

Участь у новій бюджетній програмі можуть взяти непрацюючі малозабезпечені, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і зареєстровані як безробітні.

Щоб отримати фінансову допомогу на започаткування власного бізнесу, малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно подати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центру зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування та ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Після розгляду бізнес-плану та позитивного рішення регіональної комісії учасник програми має протягом 30 днів зареєструвати ФОП або юридичну особу та укласти угоду про надання фінансової допомоги з центром зайнятості за місцем проживання.

Контактні дані Дніпровської районної філії Київського міського центру зайнятості: 02154, м. Київ , вул. Ентузіастів, 9В, тел. (044) 295-01-29.

Покрокова інструкція та Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, перелік необхідних документів можна знайти за посиланням: dcz.gov.ua

Підготовлено відділом з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики райдержадміністрації за матеріалами Дніпровської районної філії Київського міського центру зайнятості

Перейти до спискуВерсiя для друку