24 липня – День Українського національного прапора в м. Києві


27 років тому в столиці відбулася одна з найважливіших подій новітньої історії України – за 13 місяців до проголошення незалежності на щоглі біля Київради підняли синьо-жовтий прапор. Із того часу 24 липня відзначають День українського національного прапора в Києві.
Підняття цього прапора мало велике духовне та політичне значення в побудові незалежної Української держави. Українські історики і політики називають урочисте підняття національного прапора над Києвом однією з найкращих сторінок новітньої історії України, а сам прапор, що наразі експонується у Київському Національному музеї історії України, залишається символом могутнього поступу молодої держави, уособленням тисячолітніх традицій державотворення та багатомільйонних жертв українців у боротьбі за незалежність своєї держави.
Довідково.
Нагадаємо, що відважне і, без перебільшення, доленосне рішення ухвалили депутати Київради 21 (1) скликання (1990–1994 років): за нього проголосувало 13 членів президії з 22-х присутніх. 24 липня 1990 року на Хрещатику зібралося щонайменше 200 тисяч людей. Вони приїхали з багатьох куточків України, але абсолютну більшість складали кияни. Спочатку національний прапор освятили у Софійському соборі та почесною ходою принесли до будівлі Київради. О 19:00 синьо-жовтий стяг підняли на щоглі біля Київради. Прапор підняв тодішній виконувач обов’язків голови Київської міської ради Олександр Мосіюк. Як сказав він згодом, «це був нокдаун для комуністичного режиму, точка неповернення та справжня перемога українського національного духу».
За інформацією kievcity.gov.ua та Інтернет-ресурсів