Головна  →  Новини  →  4 жовтня 2022

Спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству

Домашнє насильство – це порушення прав і свобод конкретної людини. Якщо своєчасно не вжити обмежувальних спеціальних заходів щодо кривдника, це може призвести до погіршення ситуації і становити загрозу життю та здоров`ю потерпілої особи.

Застосовуються такі юридичні інструменти:

  • терміновий заборонний припис;
  • обмежувальний припис.

Терміновий заборонний припис – це спеціальний захід протидії домашньому насильству, що вживається уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України як реагування на факт домашнього насильства та спрямований на негайне припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров’я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення такого насильства. Припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

На відміну від термінового заборонного припису, обмежувальний припис виноситься судом на підставі звернення зацікавлених осіб, а тому допускає значно ширше коло можливих обмежень прав кривдника і їх більш тривалі строки.

Дізнайтесь більше: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2229-19#Text

За інформацією Служби  у справах дітей та сім'ї КМДА

Перейти до спискуВерсiя для друку