Головна  →  Новини  →  3 березня 2023

Сьогодні відзначається Всесвітній день дикої природи

Сьогодні відзначається Всесвітній день дикої природи

3 березня – Всесвітній день дикої природи, що став найважливішим щорічним глобальним заходом, присвяченим дикій природі. Неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині.

20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи, з тим щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни і флори (A/RES/68/205). Дата збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (СІТЕС) в 1973 році, яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.

Раніше, в рішенні 16-ї сесії Конференції Сторін СІТЕС (КС-16), що проходила в Бангкоку 3-14 березня 2013 року, було також запропоновано проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Спонсором резолюції СІТЕС виступило Королівство Таїланду, яке здійснювало у себе Конференцію КС-16 і подала результати КС-16 Генеральній Асамблеї ООН.

У 1999 році наша держава приєдналась до рішення Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення, та взяла на себе зобов’язання дотримуватися правил Конвенції. А полягають вони у ліквідації ринків, на яких незаконно продаються об’єкти флори та фауни, що перебувають на межі зникнення.

На території України діє безліч громадських організацій, що привертають увагу до проблем, пов’язаних із сумним станом диких тварин та рослин. Пропонуються шляхи їх розв’язання, до цього залучаються активісти та представники влади. 

Науковці занепокоєні різким скороченням популяцій диких тварин. Так, за останнє п’ятдесятиліття кількість тварин на нашій планеті зменшилась аж на 60%. Це шокуючий показник, який свідчить про те, що сьогодні природа потребує захисту від людської діяльності.

Про цю проблему треба говорити, привертати до неї увагу влади та громадськості, щоб протидіяти знищенню дикої природи.

Цікаві факти

 • Відомо, що кажани є єдиними ссавцями, які можуть літати. Кажани завжди повертають наліво коли вилітають з печери.
 • Мурахоїди їдять більше 35000 мурах в день.
 • Бджоли мають крихітні волоски на очах, щоб і ними збирати пилок.
 • Метелики розрізняють смак своїми ногами.
 • Дорослий панда може витратити до 12 годин на день для прийому їжі. Щоб виконувати свої дієтичні потреби, вони повинні їсти принаймні до 12,7 кг. бамбука.
 • Всі білі ведмеді лівші, або, вірніше, ліволапі.
 • Дитинчата жирафів можуть стояти вже протягом півгодини після народження.
 • Щури сміються, коли їх лоскочуть і під час ігор.
 • Дельфіни, коли сплять, роблять це однією половиною мозку і з одним закритим оком.
 • Алігатори були приблизно за 150 мільйонів років.
 • Названа завдяки своїми чудодійним здібностям амазонська ящірка "Ісус Христос", може бігати по воді.

Підготовлено сектором з питань екології за інформацією з інтернет джерел.

Перейти до спискуВерсiя для друку