Головна  →  Новини  →  22 березня 2023

В Дніпровському районі реалізується пілотний проєкт з організації мобільних «Пунктів незламності»

В Дніпровському районі реалізується пілотний проєкт з організації мобільних «Пунктів незламності»

Новий пілотний проект організації мобільних «Пунктів незламності» в столиці пройшов успішне тестування. Ініціаторами його створення стали Київська міська військова адміністрація та Дніпровська районна в місті Києві державна   адміністрація.

В перевірці та тестуванні пункту взяли участь начальник Київської міської військової адміністрації генерал-полковник Сергій Попко, Народні депутати України Сергій Швець та Артем Дубнов, керівник Дніпровської райдержадміністрації Павло Бабій, представники комунальних підприємств та рятувальних служб.

Цей «Пункт незламності» створений на базі сучасного двосекційного автобусу «Мерседес». Він розрахований на понад 100 людей, забезпечений автономним електроживленням (потужні гелієві акумулятори), опаленням з термічним захистом вікон, супутниковим інтернетом («Starlink»), водою, гарячими напоями, медичним обладнанням для надання першої допомоги. Цей автобус може безперервно функціонувати як «Пункт незламності» понад 3 доби. Для цього його спеціально переобладнали в Німеччині та нещодавно передали Києву.

«Київ успішно пройшов цю важку зиму. Ми встояли. Інфраструктура витримала. Хоч із певними труднощами, але в цілому кияни були з теплом і зі світлом. По графіку, але зі світлом. Але нехай нашими успіхами тішиться вчорашній день. Нам потрібно дивитися у майбутнє. Захист цивільного населення залишається чи найголовнішою нашою задачею. Тому ми повинні бути готовими до різних сценаріїв. Взимку ми наростили потужну систему Пунктів Незламності. Зараз переважна більшість таких стаціонарних пунктів будуть переведені «сплячий режим». Тобто, у разі потреби швидко повернуться до виконання своєї функції, а поки розвантажать приміщення для повноцінної реалізації своїх безпосередніх завдань. Проте певних загроз ми не знімаємо. Тому зараз втілюємо в життя нову ідею – «не мешканець шукає Пункт незламності, а Пункт незламності сам знаходить киянина». От цей мобільний Пункт незламності на базі двосекційного автобусу здатний в найкоротший строк прибути в місце, де виникли труднощі. Він забезпечений теплом, інтернетом, електроживленням, водою і багато чим іншим. Цей пілотний проект має право на життя. Він є оптимальним рішенням аби оперативно реагувати на виникнення певних ситуацій і допомагати киянам. Наближаємо мир в Україні після нашої Перемоги!», - зазначають в КМВА.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Київської міської військової адміністрації

Перейти до спискуВерсiя для друку