Головна  →  Новини  →  25 травня 2023

Про заборону випалювання сухої рослинності

Про заборону випалювання сухої рослинності

Щодня рятувальники ДСНС ліквідовують загоряння на відкритих місцевостях та в лісах. Здебільшого їх причиною є саме людський фактор: необережне поводження з вогнем чи навмисні підпали — спалювання сухої трави та сміття.

Такі пожежі дуже швидко поширюються на значну площу, особливо у суху вітряну погоду, знищують гектари лісових масивів, шкодять довкіллю, можуть спричинити пожежі житлових будівель та споруд, і навіть стати причиною травмувань і загибелі людей. 

Випалювання сухостою ніяким чином не впливає на родючість ґрунтів, а навпаки — шкодить!

Закликаємо не провокувати пожежі в екосистемах! Пам'ятайте, що навіть невелике загорання може стати причиною масштабної пожежі, на ліквідацію якої витрачається чимало часу та ресурсів.

Важливо! В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою.

ДСНС закликає не допомагати ворогу! Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у природних екосистемах!

Особливо будьте обережні на деокупованих територіях, де більшість полів, лісових масивів є потенційно небезпечними. Тож випалювання сухої трави може призвести до детонування вибухонебезпечних предметів, що залишилися там після бойових дій і як наслідок — до трагічних випадків.

Спалювання сухої трави, гілок, листя не покращують врожайності. Це міф. Закликаємо не спалювати сухої рослинності з декількох причин:

  • гине мікрофлора, яка бере участь у важливих біологічних процесах;
  • земляний родючий покрив за цих умов відроджується за 5-6 років;
  • у процесі горіння середовище забруднюється шкідливими для органів дихання речовинами;
  • випалювання трави НЕ прогріє грунт, НЕ збагатить його золою та НЕ сприятиме росту нової трави;
  • маленький підпал може перерости в масштабну пожежу, перекинутися на житлові будинки, знищити гектари лісових масивів та навіть стати причиною травмування та загибелі людей;
  • випалювання сухої трави на деокупованих територіях може стати причиною детонації боєприпасів на полях, у лісах, що лишив по собі ворог.

Інформуємо, що безпечна альтернатива підпалу сухостою – компостування або вивіз на спеціальне звалище комунальними службами.

Наголошуємо, що за випалювання сухої рослинності передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

За спалювання громадянами трави і листя – адміністративна відповідальність і штраф від 3060 грн до 6120 грн.

За порушення громадянами пожежної безпеки в лісі - адміністративна відповідальність  і штраф від 1530 грн до 4590 грн.

Будьте свідомими! Якщо ви стали свідком пожежі — негайно повідомте за екстреним номером Служби порятунку 101.

Підготовлено відділом з питань екології за інформацією з інтернет джерел.

Перейти до спискуВерсiя для друку