Головна  →  Новини  →  18 листопада 2023

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства

Щорічно 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та насильства.

За даними Ради Європи, кожна 5 дитина стикається з насильством. Сексуальна експлуатація та насилля є трагічною реальністю, яка може спіткати дітей в Інтернеті, на вулиці, вдома чи у школі. Найстрашніше те, що 80% випадків сексуального насильства скоюють знайомі для дитини люди, з них 40% – дуже близькі родичі.

Під час повномасштабної війни в Україні, злочини проти статевої свободи є прямою зброєю агресора проти цивільного населення, адже постраждалими від сексуального насильства стають як жінки й чоловіки, так і діти. Наслідки порушення прав дітей завдають згубної шкоди фізичному та психічному здоров'ю дитини, часто залишаючи слід на все життя.

Дорослим варто починаючи з раннього дитинства, розповідати дітям про особливості статевого розвитку та власні кордони, сприяючи встановленню довірливого спілкування з дитиною, оскільки це закладе основу для міцних міжособистісних стосунків. Розвиток навичок безпечної поведінки дає змогу дитині захистити себе в майбутньому та вчасно попередити родину про можливу небезпеку.

Будьте уважні до своїх дітей та їх оточення, допоможіть дитині зрозуміти, що її тіло належить лише їй!

Перейти до спискуВерсiя для друку