Головна  →  Новини  →  25 листопада 2023

Із 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Першим кроком на шляху до вирішення проблеми насильства має бути навичка розпізнавати де і як порушуються наші особисті кордони і яким чином ми будемо боротися з негативним фактором впливу на нас.
Якщо в дитинстві ми росли в сім'ї, де між членами родини були чітко пробудовані особистісні межі, можна було говорити про свої почуття (ідентифікувати та розпізнавати їх), казати "ні" та відстоювати свою думку, то в дорослому житті ми з легкістю помітимо, коли "щось пішло не так" у стосунках з друзями, колегами та партнерами.
Але, щоб не трапилось у вашому житті, варто пам'ятати, що вихід завжди є !
Сім'я - це завжди безпечний простір. Якщо ви не відчуваєте себе безпечно у власному дому та поруч з партнером, це є першою ознакою небезпечних стосунків.
Жодного виправдання скоєному насильству ! Аб'юзери дуже часто переконують своїх жертв в тому, що їх "довели" і вони не змогли стриматися. Це є перекладанням відповідальності на інших за свої дії, що тільки збільшує вирогідність насильства наступного разу.
Часто жінки терплять насильство, тому вважають, що діти повинні рости в повній сім'ї. Але бути свідками фізичного та психологічного насилля є значими травмувальними факторами, що впливають на подальший розвиток дитини.
Мовчати не можна! Навіть з безвихідних ситуацій є вихід, варто лише звернутися за допомогою.
Ми всі є частиною соціуму, яке або толерує насилля, або позбувається його.
Перейти до спискуВерсiя для друку