Безбар’єрність є важливим елементом для всіх реабілітаційних просторів
З кожним днем зростає кількість людей, які вважають безбарʼєрність новою цінністю для суспільства — наразі так вважає 83% українців. Такі результати дослідження, проведеного Центром соціальних досліджень та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Ради з комунікацій безбарʼєрності, за методологією й аналітикою Advanter Group та Gradus research.
При цьому значна частина українців — 24% — вже долучається до усунення барʼєрів для певних категорій людей, що є суттєвим зростанням порівняно з періодом до війни, коли активно долучилися лише 10%.
Презентація досліджень громадської думки щодо питань безбарʼєрності й обговорення дій із посилення комунікацій результатів впровадження політики безбарʼєрності відбулася за участі Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та першої леді України Олени Зеленської. До події доєдналися представники міністерств, які відповідають за реалізацію заходів Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні.
«Безбар’єрність — це нова цінність для нашого суспільства. 83% респондентів назвали її такою. Це дуже великий відсоток, велика свідомість. Нарешті. Якщо так багато людей усвідомлює безбар’єрність як цінність — ми на правильному шляху як суспільство», — наголосила перша леді України Олена Зеленська.
За словами першої леді, безбар’єрність потрібна не лише пораненим і людям з інвалідністю, а кожному, щоб почуватися комфортно та вільно. Так, за результатами дослідження, першочергово розв’язати питання безбар’єрності треба у сфері працевлаштування — так вважають 57% опитаних, 51% назвали потребу змін в інфраструктурі, ще 37% респондентів — в усуненні бар’єрів для людей старшого віку.
Зі свого боку Денис Шмигаль зазначив: «Україна продовжує послідовний курс на створення безбар’єрного середовища для всіх громадян. Це відповідає нашому європейському курсу та нашим цінностям. Ця тема постійно в центрі уваги нашого уряду та всіх міністерств. Відповідно комунікація як на рівні держави, так і на рівні громад у цьому напрямі має бути системною та активною. Це невід’ємний елемент стратегії змін, яку ми впроваджуємо».
Допомогти людині усунути бар’єри для активного життя — мета флагманського проєкту «Розвиток системи реабілітаційної допомоги» у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, над реалізацією якого працює МОЗ. Запит на цей вид меддопомоги збільшується через триваючу війну: щороку її потребують близько 250 000 пацієнтів.
«Сучасна, ефективна, доказова система реабілітації, що базується на кращих світових практиках, доступна в кожній громаді та безоплатна для пацієнта — внесок медичної сфери у відновлення людини. Безбар’єрність є важливим елементом для всіх реабілітаційних просторів», — зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Також він наголосив на важливості спільної роботи міністерств над створенням безбарʼєрного простору в Україні та комунікації з суспільством для інформування та оперативного реагування на потреби, що виникають, адже безбар’єрність — це доступність усіх послуг, усіх можливостей для кожної людини у кожному куточку нашої країни.
За інформацією https://www.kmu.gov.ua