День парків


В епоху науково-технічного прогресу та інтенсивної урбанізації життя зелене будівництво та господарство стає важливою галуззю народного господарства. З його допомогою вирішується задача збереження гармонічного зв’язку людини з природою, оздоровлення довкілля людей, поліпшення їх умов життя, праці та відпочинку.
Тому сьогодні хочемо порозмовляти про парки та сквери Дніпровського району. Загалом зелена територія Дніпровського району не лише велика за площею, але й різноманітна за своїм призначенням. КП по УЗН Дніпровського району здійснює догляд за зеленими насадженнями району на площі близько 1200 га. На балансі підприємства знаходиться 2 парки міського значення, 14 парків районного значення, 23 сквери, 9 бульварів, 6 проспектів та 89 вулиць.
Гідропарк — парк культури та відпочинку міського значення, розташований на Венеціанському та Долобецькому островах між Дніпром та Русанівською протокою. Територія його вражає не лише площею, яка становить 149,25 га, а й кількість поєднаних між собою зон культури та відпочинку. Насамперед, Гідропарк – це той парк, що дає змогу насолодитись природньою рослинністю, алеями, квітниками та водоймами. На території парку знаходиться пам’ятка природи плюсового екземпляра тополі місцевого значення. Центральною визначною пам’яткою є парк Київ в мініатюрі, розташований на його території з 2006 року.
Велика кількість розваг - пляжі, прокати човнів, катамаранів, теніс, пейнтбол, футбол, водні атракціони, спортивні та дитячі майданчики та багато іншого знаходиться на території Гідропарку. Саме тому влітку Гідропарк улюблене місце відпочинку киян, на території якого одночасно може перебувати до 75 тисяч осіб.
Парк «Перемога» - присвячений перемозі народів Радянського Союзу у німецько-радянській війні. Площа його сягає 66,4 га, парк це сосновий ліс з парковими алеями, декоративне озеро з арковими містками та островом, атракціони, спортивні та дитячі майданчики, крита ковзанка «Крижинка». З оглядового колеса у парку відкриваються панорами частини столичного лівобережжя.
На головній алеї парку - Курган Безсмертя. Відкритий 21 червня 1967 року на честь героїв, які віддали життя за свободу і незалежність в роки німецько-радянської війні. Курган Безсмертя насипаний із землі, привезеної зі солдатських і партизанських могил, залишених війною в різних місцевостях СРСР та інших країн Європи, у тому числі з братських могил Яновських лісів (Польща), де проти німецьких фашистів воювали пліч-о-пліч польські і радянські партизани. Щороку 9 травня проходить покладання квітів до кургану безсмертя.
Праворуч від кургану 2012 року у день скорботи та вшанування пам'яті жертв Великої Вітчизняної війни у парку Перемоги відкрили перший в Україні пам'ятник Матері-Вдові. А у 2016 році біля альпінарію встановлено пам'ятник ветеранам Другої світової війни - "Люди Перемоги" в пам'ять тим, хто захищав нашу Батьківщину від окупантів. На території парку знаходиться пам’ятка природи бука лісового.
Парк на Русанівській набережній – знаходиться на Русанівському масиві, протяжність його складає 1,8 км, площа 17,74 га. На перетині Русанівського бульвару та Русанівської набережної знаходиться пам’ятник Миколі Гоголю.
У 2011 році було проведено капітальний ремонт парку, влаштовано освітлення вздовж набережної, висаджено велику кількість зелених насаджень, створено квітники, влаштовано доріжки, дитячий майданчик та встановлено альтанку з якої відкривається дивовижний вигляд на правий берег, яким приходять милуватися закохані. Парк користується попитом сере людей похилого віку, молоді та дітей з дітками.
Парк на Дніпровській набережній – ще один парк на березі Дніпра, площа якого становить 7,1 га, а протяжність Дніпровської набережної 4,5 км. Захоплюючі види, цікаві квіткові композиції, різнобарв’я зелених насаджень, комплекси спортивних та дитячих майданчиків – це все Ви можете зустріти в парку на Дніпровській набережній.
У 2012 році проведено реконструкцію частини парку, що покращило благоустрій міста та створило більше цікавих зон для відпочинку населення. Було створено «Вербовий гай», де зібрано та висаджено понад 10 видів верби. Серед них: верба плакуча, Матсурди, Хакуро-Нішікі, козяча, вавилонська, золотоволоса та інші. Основною особливістю є променада шириною 6 метрів з ФЕМ. Зокрема, парк облаштований освітленням, доріжками, лавами та урнами, а також ротондою. Дніпровська набережна - відмінне місце для романтичних побачень, фотосесій і прогулянок з дітьми.
Парк біля озера Тельбін – користується особливим попитом серед киян у спекотні дні, адже основою парку є озеро Тельбін з пляжем. Площа парку становить 11,7 га. На території парку знаходиться бювет, дитячі та спортивні майданчики. Велика кількість зелених насаджень дарує прохолоду у спекотні дні, а осінні забарвлення дерев та чагарників зачаровують своєю красою. На території парку облаштовано єдину в Європі по якості покриття бігову доріжку. Під час проведення реконструкції влаштовано освітлення, доріжки з ФЕМ, сходи, лави та урни, а також озеленення.
Парк біля будинку культури «ДВРЗ» – парк, площа якого становить 4,99 га., створено на житловому масиві ДВРЗ, біля будинку культури Дарницького вагоноремонтного заводу. Історія парку починається разом з будівництвом всього району в 1934 році, коли на місці лісу почали будувати завод. Саме для його працівників і побудували цей масив, що став своєрідною резервацією - окремим містом у місті. В 2012 р. завершено роботи по облаштуванню парку, серед яких основними було встановлення дитячого та спортивного майданчиків, влаштування газонів, становлення лав та урн у достатній кількості для відвідувачів парку. Парк біля будинку культури «ДВРЗ» характеризується природніми насадженням сосни звичайної, вік яких становить понад 100 років, з помірним рельєфом та галявинами. Соснові насадження виділяють в середньому за добу 5 кг фітонцидів на 1 га території, кількості яких достатньо для обеззараження повітря у місті. Парк користується шаленим попитом серед мешканців масиву, так як є осередком зеленого простору масиву «ДВРЗ».
Парк за кінотеатром «Ленінград» - хоча парк і невеличкий - 2,28 га, проте досить активно користується попитом серед людей похилого віку та батьків з дітками. Затишна територія приваблює відпочивати не лише на лавах, але й на газонах під деревами. На території парку знаходиться бювет, який дарує відвідувачам прохолоду в жаркі дні. Поряд з парком знаходяться дві школи та садочок, що збільшує його відвідуваність малечею. У 2015 році відбувся капітальний ремонт. Влаштовано доріжки з ФЕМ, встановлено лави та урни, а також відновлено газон та квітники.
Парк «Аврора» - площа парку складає 6,54 га. Свою назву парк отримав через сусідство з парком «Аврора», який було знесено у 2005 році. На території парку є дитячий майданчик та бювет з артезіанською водою. Взагалі парк невеликий, але затишний і користується попитом серед жителів прилеглих домів.
Парк вздовж вулиці А.Малишка – площа парку складає 13,81 га території. Основа його насаджень – це природні насадження сосни звичайної. Парк характеризується більш рівнинним рельєфом та стриманістю дорожнього покриття. Насадження паркової зони відносяться до історичної пам’ятки «Вовча гора», яка відома тим, що всесвітньо відомий льотчик-випробовувач Нестеров здійснював тут тренувальні польоти у 1907-10 рр. На території парку встановлено пам’ятний знак історичній місцевості «Вовча гора».
Сквер на Ленінградській площі – площа скверу складає 1,61 га. Користується попитом серед киян та гостей міста, так як розташований у прохідній зоні, де люди не лише відпочивають. У квітні 2015 року відбувся капітальний ремонт по відновленню скверу. Встановлено 9 лав та 9 урн, відновлено доріжки, влаштовано газон та квітники, а також висаджено зелені насадження. До речі, зелені насадження у сквері мають досить цікаве поєднання – хвойні, берези, липи, створюють справжній затишок серед міста.
Сквер «Стародарницький-1» - площа скверу складає 0,97 га. На території скверу у 2011 році проведено капітальний ремонт, встановлено дитячий та спортивний майданчики, відремонтовано доріжки та освітлення, встановлено понад 40 лав та урн. На території скверу знаходиться бювет, який дарує прохолоду відвідувачам у спекотні дні. Територія облаштована великою кількістю квітників та кущів.
Сквер «Стародарницький-2» - площа скверу складає 0,4 га. Сквер користується попитом серед відвідувачів з дітьми, так як на його території знаходиться дитячий майданчик, та є прохідною зоною до ж/д вокзалу, що збільшує кількість відвідувачів у сквері. Посередині скверу знаходиться квітник, який кожної весни прикрашають різноманітним квітковим оформленням.
Слід відмітити бульвар Серафимовича – площа якого складає 7,75 га. У 2015 році відбувся капітальний ремонт з влаштуванням квітників, доріжок, встановленням лав та урн, а також за підтримки активістів благодійного фонду «Наші парки » висаджено велику кількість різноманітних дерев та кущів. Зокрема, серед них є саджанці клена «Фломінго», ліщини «Пурпурова», бука «Європейського», сортового бузку, рододендронів та багато інших цікавих зелених насаджень. Вже цієї весни всі бажаючі приходять аби насолодитись красою майбутнього Лівобережного ботанічного саду на території бульвару Серафимовича (Миколайчука). У 2016 році планується встановити пам’ятник І.Миколайчуку.
Сквер на перетині проспекту Генерала Ватутіна (біля буд.22) та бульвару Перова ( біля буд. 56) - площа скверу складає 0,57 га. У 2015 році проведено роботи з озеленення скверу, влаштовано доріжки, озеленення, огорожа. Встановлено еко-лавку. Влаштовано свердловину для поливу зелених насаджень.
Сквер по вулиці Березняківській, 12 – площа скверу становить 0,82 га. У 2015 році проведено капітальний ремонт скверу – влаштовані доріжки з ФЕМ, встановлені лави та урни, відновлено газон, та встановлена еко-лавка. На території скверу розміщений дитячий майданчик. Сквер користується попитом серед відпочиваючих з дітками.
Спортивно-оздоровчий парк по вулиці Юрія Шумського, 3 (біля озера Тельбін) – площа скверу складає 3,2 га. У 2015 році проведено роботи з озеленення території парку – влаштовано доріжки, встановлено лави та урни, відновлено газон, висаджено дерева та чагарники, створено квітники, а також влаштовано свердловину для поливу зелених насаджень. Ізюминкою у догляді за зеленими насадженнями є використання Максимарину в таблетках та гранульованого Максимарину перед посадкою, що дуже ефективно в період засухи. Зокрема, використовуємо також у якості підживлення для дерев, чагарників, квітів та газону нітроамофоску, гумат калію та корневін.
За інформацією: відділу з питань благоустрою та контролю за охороною природного середовища за інформацією КП УЗН.