Депутати спробують вирішити проблему в телестудії


Голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Ярослав Горбунов побував в інтернет-студії каналу «Дар-ТВ», де відповів на запитання ведучих, а також дзвінки киян про поточні питання життя району. Пропонуємо конспективний виклад розмови, повний формат якої буде розміщений на нашому сайті невдовзі.
- Нещодавно було поновлено роботу ліфтового підйомника у під’їзді №3 житлового будинку по вулиці Плеханова, 4-Б. А коли ж такого щастя дочекаються мешканці інших висотних будинків?
- Погоджуюся, у Дніпровському районі мінімум 70% ліфтів потребують ремонту або й заміни. Зважте, однак, що заміна лише одного такого обійдеться приблизно у 500 тисяч гривень. Натомість діє міська програма оновлення ліфтового господарства столиці, і на 2015 рік ми будемо подавати від нашого району до столичної адміністрації перелік конкретних адрес і пропозицій.
- Ліфт на вулиці Плеханова, 4-Б відновили, а ремонт у під’їздах коли зробите?
- Якраз у 3-му під’їзді, де ожив підйомник, зроблений також і ремонт. І в інших під’їздах усіх житлових будинків нашого району комунальні служби мали до зими забезпечили герметичність вхідних дверей, засклити вікна, вкрутили лампочки тощо. Ревізію ж та підсумки підіб’ємо невдовзі. Головне – не допустити замороження опалювальних систем, оскільки це призведе де катастрофічних наслідків – сумнозвісний приклад Алчевська Луганської області попереджає…
- А як узагалі спрацювали ЖЕКи Дніпровського району в підготовці житлового господарства до опалювального сезону?
- Погано, бо за старою звичкою сподівалися, що якось воно – та буде: все одно опалення включать. Натомість, нова київська влада поставилася до оцінки підготовленості до включення тепломереж надзвичайно прискіпливо та вимогливо, і «на авось» уже не проходить. Нехлюйству комунальників ми оголосили бій і доможемося виправлення ситуації – це я вам обіцяю…
- Що робитимете з внутрішньо квартальними, між будинковими проїздами та тротуарами, що повсюдно розбиті вщент?
- Це загальна проблема всього міста. На жаль, свого часу мер Черновецький, аби сподобатися киянам, звільнив їх від сплати за утримання всього цього, і наразі за це практично ніхто не відповідає. Команда ж Віталія Кличка цю ситуацію хоче змінити, й можливі шляхи до цього зараз вишукуються…
- Куди ж спрямовуються кошти, що їх кияни сплачують на утримання прибудинкових територій?
- А між будинкові проїзди та тротуари й не відносяться до прибудинкових територій. Останні, за які всі ми й платимо – це лише 5-7 метрів довкола житлових будинків, як правило, зона зелених насаджень і все. А все, більш віддалене, практично «зависло в повітрі» - за цим ніхто не доглядає, що є також неприпустимим.
- А, прикладом, за Русанівським каналом?
- А ось за нього, начебто, є відповідальний – комунальне підприємство «Плесо», проте воно працює погано: його працівників практично не видно. Гадаю, з очікуваним призначенням туди нового керівництва справи виправляться…
- Як нам покращити дитячі майданчики?
- Тут два боки питання. Дитячі майданчики беззастережно потрібні – нові та відремонтовані старі. Інша річ, що у пізні години вони часто-густо стають місцями збіговиська різного роду антисоціальних елементів, що влаштовують там казна що: перевірте зранку. Тож майданчики, призначені для дітей, потребують і охорони з боку мешканців прилеглих будинків, які мають сигналізувати про вищезгадані факти працівникам міліції, на жаль, державній адміністрації не підпорядкованим, і берегтися самими мешканцями від варварських вчинків, і вчасно ремонтуватися працівниками комунальних служб. Є й інший бік проблеми. Багато ж дитячих майданчиків з’явилися напередодні виборів, коли кандидати у депутати ставили їх де завгодно, у тому числі й на місцях прокладених підземних комунікацій, а такі просто варто демонтувати: а раптом аварія – і що? До того ж, не всі такі «подарунки від кандидатів» були належним чином передані на баланси комунальних служб, а закон забороняє їх довільне підпорядкування. Отака колізія, яку намагаються вирішити депутати Київської міської ради, запрошуючи до цього й бізнесові кола.
- А, може, Ярославе Володимировичу, прийдете до нас у телевізійну студію з кимось із колег-депутатів і спробуєте віднайти вирішення якоїсь проблеми буквально в режимі он-лайн?
- Цікава пропозиція, давайте спробуємо…
Підготовлено відділом із питань внутрішньої політики та зв’язків із громадськістю