Діюча підтримка малого і середнього бізнесу від столичної влади в період карантинних обмежень


Згідно з рішенням Київської міської ради від 24.12.2020 № 25/25 «Про деякі питання комплексної підтримки суб’єктів господарювання міста Києва на час дії обмежувальних заходів» передбачена допомога суб’єктам малого та середнього бізнесу.
Так, тимчасово, з 01 січня 2021 року і на період дії карантинних обмежень, встановлених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, але не раніше 30 червня 2021 року, встановлено, що:
-
Розмір пайової участі (внеску) власників (користувачів) майданчиків для харчування, в тому числі сезонних та відкритих (літніх) майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, засобів пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торгівельної мережі, які проводять свою діяльність у сфері громадського харчування, в утриманні об’єктів благоустрою міста Києва (далі – пайової участі (внеску) за договорами щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою, що укладаються та укладеними з власниками (користувачами) майданчиків для харчування, в тому числі, сезонних та відкритих (літніх) майданчиків біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, засобів пересувної дрібнороздрібної торгівельної мережі та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торгівельної мережі, які здійснюють свою діяльність у сфері громадського харчування, становить 50% від розміру пайової участі (внеску), визначеного у цих договорах.
-
Орендна плата за майно територіальної громади міста Києва становить 50% від розміру орендної плати, визначеної у діючих договорах.
Так, станом на 01.03.2021 у Дніпровському районі цією пільгою скористалися 423 суб’єкта господарювання.
-
У разі неможливості використання об’єкта оренди у зв’язку з введенням обмежувальних заходів, орендна плата за оренду майна територіальної громади міста Києва становить 1 (одна) гривня незалежно від розміру орендної плати, визначеної у договорах оренди.
Відповідно до рішення Київради від 21.09.2017 №46/3053 у місті Києві діє Положення про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва (далі-Програма), реалізацію якої покладено на Департамент промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації.
Програмою можуть скористатись фізичні особи-підприємці, юридичні особи за критеріями відбору:
-
критерій 1: реєстрація та сплата податків в м. Києві, виробничі потужності частково або повністю розміщені у Києві або Київській області;
-
критерій 2: всі види діяльності (переробна промисловість, торгівля, готельно-ресторанний бізнес, будівництво, телекомунікації, тощо), окрім: виробництва алкоголю, тютюнових виробів, вибухових речовин, зброї, фінансової та страхової діяльності, програмування, азартних ігор тощо;
-
критерій 3: цільове використання: придбання устаткування, обладнання, модернізація технологічного процесу, реконструкція приміщень, впровадження енергозберігаючих проєктів та зелених технологій, поповнення обігових коштів;
-
критерій 4: власний внесок позичальника, при цьому позичальник зобов’язаний профінансувати не менше 20% вартості кредитування.
Максимальна відсоткова ставка кредиту становить 11,5%. Половину, тобто 50% цієї ставки компенсує Київська міська державна адміністрація. В кінцевому результаті для позичальника відсоткова ставка становитиме 5,75% річних. Підприємець може взяти кредит до 600 тисяч євро в гривнях на строк до 6 років. Учасниками програми є 12 банків.
До того ж, суб’єкти малого та середнього підприємництва, які отримали кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» та підпадають під визначені критерії, за їх згодою, можуть отримати додаткову фінансово-кредитну підтримку від київської міської влади. Тобто, для підприємців столиці, які є учасниками державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», кінцеві відсоткові ставки будуть 2,5 – 3,5 – 4,5%.
Загалом, згідно Програми за 2020 рік було укладено 111 кредитних договорів на загальну суму 200 млн. грн. Міська влада з цієї суми компенсувала 3,7 млн. грн. На даний час погоджено надання фінансово-кредитної підтримки на близько 5 млн. грн по 150 кредитним договорам на загальну суму 200 млн. грн.
Інформацію підготовлено відділом з питань промисловості, підприємництва та регуляторної політики райдержадміністрації за матеріалами Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА